01 Kasım 2013 19:18

BEDAŞ’ta 135 güvenlikçi işten çıkarıldı

BEDAŞ’ta çalışan 135 özel güvenlikçi gerekçe gösterilmeden işten çıkartıldı.

BEDAŞ’ta 135 güvenlikçi işten çıkarıldı
Paylaş

BEDAŞ’ta çalışan 135 özel güvenlikçi gerekçe gösterilmeden işten çıkarılması protesto edildi. Güvenlik-İş Sendikası Genel Başkanı Bolat Ankaralı, BEDAŞ’ın işten çıkaracağı işçileri, ihbar ve kıdem tazminat haklarını almamaları için önce istifaya zorladığını bu durumu kabul etmeyen 135 işçiyi daha sonra işten çıkardığını belirtti.

Boğaziçi Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi’nde (BEDAŞ) çalışan 135 özel güvenlik işçisi hiçbir gerekçe gösterilmeden işten çıkarıldı. Güvenlik ve Savunma İşçileri Sendikası (Güvenlik-İş) ve işten çıkarılan işçiler, durumu protesto etmek amacı ile BEDAŞ Genel Merkezi önünde biraraya gelerek, “Zafer direnen emekçinin olacak”, “Direne direne kazanacağız”, “BEDAŞ şaşırma sabrımızı taşırma” sloganı attı.

İşçiler adına açıklama yapan Güvenlik-İş Genel Başkanı Bolat Ankaralı, BEDAŞ’ın işten çıkaracağı işçileri, ihbar ve kıdem tazminat haklarını almamaları için önce istifaya zorladığını bu durumu kabul etmeyen 135 işçiyi daha sonra işten çıkardığını belirtti. Birçok işçinin konut kredisi borcunun olduğunu belirten Ankaralı, “Arkadaşlarımızın hakkını almak için burada toplandık ve hakları alınana kadar biz mücadele etmeye devam edeceğiz. Arkadaşlarımızın en doğal hakları baskı ve tehditlerle ellerinden alınmaya çalışıldı. Bu baskılara boyun eğmeyenler işten çıkarıldı. Kıdem tazminat hakları verilmeli. Biz sendika olarak işçilerimizin arkasında olacağız. Tüm ekonomik ve stratejik yerlerde görev alan bizleriz. Çok kötü şartlar altında çalıştık. Haklarımız almak için gerekirse burada yatacağız ve burada eylemlerimizi yapacağız” diye konuştu. (İSTANBUL)

 

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Kozakçıoğlu dosyasında takipsizlik kararı

SONRAKİ HABER

İletişim-İş Başkanı Ünal Doğan: PTT işçilerinin sesine kulak verin

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa