31 Ekim 2013 12:04

AKP’nin kadın istihdam paketi kime müjde?

DİSK, KESK ve TTB’nin çağrısıyla kurulan platformda, alınan ilk karar doğrultusunda 2 Kasım’da “AKP’nin Kadın İstihdam Paketi Kime Müjde?” konulu forum gerçekleştirecek. Forumda, esnek ve güvencesiz çalışma başta olmak üzere, özel istihdam büroları, çocuk ve yaşlı bakımı ile kreş sorunu konuşulacak.

AKP’nin kadın istihdam paketi kime müjde?
Paylaş

Hükümetin “çalışma yaşamında kadın istihdamını artırmak” iddiasıyla hazırladığı ve yakın zamanda Meclisten geçerek yasalaşacak olan Kadın İstihdam Paketi’ne ilişkin tartışmalar sürerken, İstanbul’da pakete karşı Kadın Emeği Platformu kuruldu. DİSK, KESK ve TTB’nin çağrısıyla kurulan platformda, alınan ilk karar doğrultusunda 2 Kasım’da “AKP’nin Kadın İstihdam Paketi Kime Müjde?” konulu forum gerçekleştirecek. Forumda, esnek ve güvencesiz çalışma başta olmak üzere, özel istihdam büroları, çocuk ve yaşlı bakımı ile kreş sorunu konuşulacak. 

Hükümetin kadınların ücretli, ücretsiz emeğine yönelttiği her türlü saldırıyı deşifre edip ortak politikalar geliştirmek üzere kurulan Platformun ilk kararı ile gerçekleştireceği forumda, özellikle işyerlerinden geniş katılım amaçlanıyor. Forumda, hem kadın istihdamı yasa tasarısı tartışılacak, hem de tasarıya karşı bir eylem takvimi çıkarılacak.

Forum 2 Kasım Cumartesi günü İstanbul Mali Müşavirler Odasında, 13.00- 17.30 saatleri arasında yapılacak. (İstanbul/EVRENSEL)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

\'Göç çölü\' göçmen işçilere mezar oldu

SONRAKİ HABER

Hatay'da demir çelik fabrikasında patlama, ölen ya da yaralanan olmadı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa