Parasızlık eğitimde engel oldu

Parasızlık eğitimde engel oldu

Ben Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi İşletme Bölümü 2.sınıf öğrencisiyim ve Adana’da okuyorum. Maddi durumum ve hastalığımdan dolayı güz dönemi harcımı yatıramadım.

Ahmet Tolgar Küçük

Ben Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi  İşletme Bölümü 2.sınıf öğrencisiyim ve Adana’da okuyorum. Maddi durumum ve hastalığımdan dolayı güz dönemi harcımı yatıramadım. Devlet ise kayıt yenileme işlemini yerine getirmiyor. Bu da okulumun bir dönem uzamasına neden oluyor. Açık Öğretim bürosuna gittiğimde ise oradaki görevli bana bahar dönemine kayıt yaptırıp o dönemin derslerini alabileceğimi söyledi.
Peki şimdi soruyorum maddi durumum ve hastalığımdan ötürü harcı yatıramamam nedeniyle hayatımdan bir dönem çalınmış oluyor, bu dönem kaybıyla ilgili yetkilerin bizlere getireceği somut bir adımları var mı acaba ? Bu durum iş yaşamıma daha geç başlamamı beraberinde getiriyor.
Yalnızca bu sorunu ben değil benimle birlikte çok sayıda Açıköğretim Fakültesi öğrencisi de yaşıyor. O kadar insanın geleceğini çalıyorlar aslında ve eğitimin paralı hale gelmesi Açıköğretim öğrencilerinin harçlarının kalkmaması bu duruma tuz biber oluyor . Gazeteniz Evrensel aracılığı ile problemlerimizi  Açıköğretim Fakültesine iletiyor ve problemin bir an önce çözülmesini talep ediyorum.

*Açıköğretim Fakültesi Öğrencisi/Adana

www.evrensel.net