30 Ekim 2013 18:07

‘Rektör işçileri atıp akrabalarını aldı’

Denizli’deki Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Hastanesinde temizlik işinde çalışırken ihaleyi başka bir firmanın alması üzerine işsiz kalan ve tekrar alınacakları söylenip 2 ay boyunca oyalandıklarını öne süren 15 kişi, hastane önünde tepkilerini dile getirdi.

‘Rektör işçileri atıp akrabalarını aldı’
Paylaş

Denizli’deki Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Hastanesinde temizlik işinde çalışırken ihaleyi başka bir firmanın alması üzerine işsiz kalan ve tekrar alınacakları söylenip 2 ay boyunca oyalandıklarını öne süren 15 kişi, hastane önünde tepkilerini dile getirdi. Evlerine ekmek götüremediklerini belirten ve gözyaşı döken işçiler, Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağcı’nın yakınlarının işe alındığını iddia etti. Rektör Prof. Dr. Bağcı ise, iddiaların gerçeği yansıtmadığını söyledi.

İşten çıkarılmalarıyla ilgili tazminat davası açan ve aralarında emekliliğine az bir süre kalanların da bulunduğu 15 kişi, PAÜ Hastanesinden alacaklarını istedi. Hastane yönetiminin kendilerini işten çıkarması ardından yeni işçiler aldığını vurgulayan gözü yaşlı kadın işçiler, “Bizi çıkardılar rektörün yakınlarını ve köylülerini işe alıyorlar. 2 aydır bizi oyalıyorlar. Hepimizin okuyan çocukları var. Aramızda işten çıkarılan evli çift bile var. Bizi gazeteci ve siyasetçilerle konuşmamamız konusunda bile uyardılar. Rektör Bağcı’nın çok sayıda yakını ve köylüsü hastanede işe alındı” iddialarında bulundu. Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağcı, hakkındaki iddiaların gerçeği yansıtmadığını savundu. (Denizli/DHA)
 

ÖNCEKİ HABER

‘Rektör de Gökçek de kıyamete kadar kalmayacak’

SONRAKİ HABER

Emekli-Sen: 1 milyon 100 bin emekli bin liranın altında maaş alıyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa