30 Ekim 2013 17:45

Kadınlar polis tacizini protesto etti

Eskişehir Demokratik Kadın Platformu (EDKP) Ethem Sarısülük’ü öldüren polis A.Ş. davasında yaşanan polis şiddetini ve polisin kadınlara yönelik tacizini protesto etti.

Kadınlar polis tacizini protesto etti

Fotoğraf: Emrah Yorulmaz/AA

Paylaş

Eskişehir Demokratik Kadın Platformu (EDKP) Ethem Sarısülük’ü öldüren polis A.Ş. davasında yaşanan polis şiddetini ve polisin kadınlara yönelik tacizini protesto etti. Adalar MİGROS önünde bir araya gelen platform üyeleri, “Tacizci polis elini bedenimden çek” pankartı açtı. Kadınlar, saldırı sırasında yaralanan Lise Öğrencisi S.I, Pınar Aydemir, Gamze Nur, Pınar Ünal ve Fulya Yıldırımer için toplandıklarını söyledi. Kadınlar adına basın metnini okuyan Fatma Kurt, AKP’yi saldırı emirleri vermeyi durdurması için uyardı.

Gezi direnişinde Elif Kaya’nın maruz kaldığı polis tacizinin Ankara Adliyesinin önünde adalet talebinde bulunan kadınların karşısına aynı hukuksuzlukla yeniden çıktığını belirten Kurt, Ankara Adliyesi önünde yaşananları anlattı. Baskıların, zorbalıkların ve şiddetin haklarını savunan kadınları yıldıramayacağını kaydeden Kurt, “Kadınlara ve halkımıza karşı taciz, biber gazı, TOMA, cop ve hatta kurşunlarla saldırmaya son verin. Çünkü kadınlar hak ve adalet mücadelesinden vazgeçmeyecek. Yaşam alanlarımız için, bedenimiz üzerindeki haklarımız için, saldırılarınıza karşı adliye önlerinde, davalarda, sokaklarda, meydanlarda adalet biziz, susmayacağız” dedi. (Eskişehir/EVRENSEL)
 

 

ÖNCEKİ HABER

Kadın tutukluların koşulları zorlaşıyor

SONRAKİ HABER

Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Aybet: Gazetecilikten mahkum olan yok

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa