01 Haziran 2011 10:40

AKP'li belediye başkanından işçilere oy tehdidi

AKP’li Bingöl Belediye Başkanı Serdar Atalay’ın, belediye personeli ile toplantı yaparak, AKP’ye o vermeleri yönünde tehditte bulunduğu iddia edilen ses kaydı ortaya çıktı.Bingöl’de seçime sayılı günler kala yapılan anketlerde oy oranı oldukça yüksek çıkan Emek, Demokrasi ve Özgürlü

AKP'li belediye başkanından işçilere oy tehdidi

Paylaş

Bingöl’de seçime sayılı günler kala yapılan anketlerde oy oranı oldukça yüksek çıkan Emek, Demokrasi ve Özgürlük Bloku Adayı Dr. İdris Baluken’e karşı atağa geçen AKP tüm imkanlarını seferber etmenin yanında şimdi de tehdit etmeye başladı.

DİHA’nın haberine göre geçtiğimiz günlerde AKP’li Belediye Başkanı Serdar Atalay, AKP İlçe Başkanı Cevdet Çalbay’la birlikte Belediye Konferans Salonu’nda belediyede çalışan tüm işçilerle toplantı yaptı. Bir kişinin toplantıdaki konuşmaları ses kaydına aldığı öne sürüldü. Toplantıda Atalay AKP propagandası yaparak konuşmasına başlayarak, “Eğer sizler maaşlarınızı günü gününe almak, özlük haklarınızı daha iyi kullanmak istiyorsanız bir şeyler bekliyorsanız bir beklentiniz varsa bunun için bu istikrara destek vermeniz lazım” dedi. İşçilerin halklarına kavuşması için huzur ve istikrarın olması gerektiğini savunan Atalay, “Kendimi de haklı buluyorum. Bir oy deyip geçmeyin arkadaşlar istikrar için vereceğiniz bir oy çok önemlidir. Vicdanen bunu size söylemem gerekiyor. Lütfen muhasebenizi gözden geçirin herhangi bir şeye katılıyorsanız bunu iyi değerlendirin. Sonuçta Bingöl’ün menfaati neyi gerektiriyorsa onu yapın. Bakın bu huzuru bir kaybedersek bir daha geri getiremeyiz. O zaman belki birçok arkadaşlarımızı Allah korusun ben o şeyleri aklıma bile getirmek istemiyorum” şeklinde tehditlerini sürdürüyor. Atalay konuşmasının devamında “Çünkü huzur istikrar barış olmadan ekonomik düzelme hiçbir zaman olmaz onun için herkes kendi çevresinde en az 50 kişi ikna etmeli şehir merkezine köylerinize de ulaşabileceğiniz kim varsa ulaşmanız gerekiyor. Telefon rehberinde kim varsa ulaşmanız gerekiyor. Ben bunu özellikle sizden bekliyorum takipçisi olacağım” dedi. (BİNGÖL)

ÖNCEKİ HABER

Karayazı’da polis AKP’ye mi çalışıyor?

SONRAKİ HABER

Mardin Kızıltepe’de kök hücre kampanyası yapılacak

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa