30 Ekim 2013 11:54

Müslüman Kardeşler'in lideri tutuklandı

Mısır'da Müslüman Kardeşler'in liderlerinden Essam el Erian tutuklandı. Essam el Erian, Müslüman Kardeşler'in siyasi kolu Özgürlük ve Adalet Partisi'nin de başkan yardımcısıydı.

Müslüman Kardeşler\'in lideri tutuklandı
Paylaş

Mısır'da Müslüman Kardeşler'in önde gelen isimlerinden Essam el Erian tutuklandı. Essam el Erian, Müslüman Kardeşler'in siyasi kolu Özgürlük ve Adalet Partisi'nin de başkan yardımcısıydı.

Mısır Resmi Haber Ajansı (MENA), Erian'ın Yeni Kahire'de tutuklandığını duyurdu ancak konuya ilişkin ayrıntı vermedi. Sabaha karşı Reuters'a konuşan bir kaynak da tutuklamayı doğruladı ve konuya dair ayrıntıların daha sonra bildirileceğini söyledi. Ancak henüz bir açıklama yapılmadı.

Mursi ve Erian dahil 14 Müslüman Kardeşler üyesinin Pazartesi günü, şiddet eylemlerini teşvik etmek suçlamasıyla mahkemeye çıkarılması bekleniyor.

Essam el Erian hakkındaki tutuklama kararı Temmuz ayında verilmişti.

Yerel medyada el Erian'ın tutuklandığı ana ait olduğu belirtilen gülen bir fotoğrafı yayınlandı.

Mısır'da darbeden bu yana pek çok Müslüman Kardeşler lideri tutuklandı. Mursi'nin devrilmesinden bu yana güvenlik görevlileri dahil en az bin kişinin öldürüldüğü ifade edildi.

23 Eylül'de bir Mısır mahkemesi, iktidarın şiddet eylemlerini kışkırtmakla suçladığı Müslüman Kardeşler'in tüm faaliyetlerini yasaklamış ve malvarlığına el konulması kararını almıştı.. (DIŞ HABERLER)

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

Hindistan\'da otobüs yandı: En az 42 ölü

SONRAKİ HABER

Vanlı yurttaşlar: Evlerinin onarılmasını ve çadır konteyner istiyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa