30 Ekim 2013 06:00

Ev yıkanlara verecek oy yok

Mahallelerindeki kentsel dönüşüm projesini protesto etmek isteyen Emek ve İnönü Mahalleleri halkı AKP’ye yürümek istedi. Polis müdahale etti.

Paylaş

Deniz Uludağ / Tanfer Yeşiltepe

Kocaeli Çayırova’da bulunan Emek ve İnönü Mahalleleri’nde oturan vatandaşlar mahallerinde yürütülen kentsel dönüşüm çalışmalarını protesto etmek üzere geçtiğimiz günlerde Kocaeli’ye yürüdü. Mahallelerinde toplamış oldukları 490 dilekçeyi iletmek üzere AKP’ye yürümek isteyen vatandaşlara polisin müdahalesi üzerine 6 kişi gözaltına alındı.

Emek ve İnönü Mahallesi halkının kurduğu derneğin Başkanı Murat Koca polisin kendilerine saldırmasıyla ilgili olarak; “Biz şunu görmüş olduk; bizi yönetenler istedikleri an 2000 tane polisi karşımıza dikebiliyorlar, fakat 2 sene içerisinde Çayırova Belediye Başkanı yarım saatini ayırıp buradaki mahallelilerin sorunlarını dinleyemiyor. Bizler yaklaşık 2 yıldır iletişime geçme çabası içerisindeydik, Çayırova Belediyesi, Kocaeli Büyükşehir Belediyelerine gitmemize rağmen bizimle diyalog kurmadı. Herkes elini vicdanına koysun o koltuklarda oturanlarda bizim gibi asgari ücrete çalışıp kendilerine iyi kötü bir ev yapsalar, aynı olay onlarında başına gelse onlar ne yaparlardı?” dedi.

Evlerini yıkmaya çalışanların daha önce de oy istemek için mahallelerine geldiğini ifade eden Koca, bu seçimlerde verilen sözlere aldanmayacaklarını söyledi.


‘BABAM EVİMİZ YIKILMASIN DİYE EVE GEÇ GELİYOR’

Sevda Baran (Üniversite Mezunu): 7 senedir bu mahallede oturuyoruz. Bizler buraya gelene kadar belediye belediye gezdik, dilekçeler verdik ancak Çayırova Belediyesi bizi muhatap olarak görmedi.

Bayram Haydaroğlu: Biz buraya geldiğimizde, burada ne yol ne başka bir şey vardı. Bizler cebimizden 550 metre hortum alarak, buraya kendi suyumuzu kendimiz getirdik. İnsanlar dışarıdan baktılar mı bize işgalci diyebiliyorlar. Ancak biz işgalci falan değiliz, tapulu evlerimizde oturmak istiyoruz. (Gebze/EVRENSEL)

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

Bulgaristan\'da üniversite işgali

SONRAKİ HABER

Dersim’deki kurultaydan çağrı: Tarım, hayvancılık ve çevre mücadelesi birlikte olmalı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa