30 Ekim 2013 06:00

Eğitimime geri dönmek istiyorum

Selamlar, ben İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi 3. sınıftayken babamın vefatından dolayı harcımı ödeyemediğimden 21 Mart 2012’de üniversite ile ilişiğimi kestim.

Eğitimime geri dönmek istiyorum
Paylaş

Berfu Akkaya

Selamlar, ben İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi 3. sınıftayken babamın vefatından dolayı harcımı ödeyemediğimden 21 Mart 2012’de üniversite ile ilişiğimi kestim. Eylül 2012’de de harçların kaldırıldığını duyduğumda tekrar başvurmak istedim ancak mevcut af  25 Şubat 2011’den önce üniversiteden ilişiği kesilenleri kapsayacak şekilde düzenlediğinden okula dönemiyorum bir yıldır.
Milli Eğitim Komisyonu Başkanı Fikri Işık hem şu twitinde (https://twitter.com/fikriisik/status/381016895975350272) hem de kendisini Meclisteki komisyon binasında ziyaretimizde, konuyla ilgileneceğini ve 200 bini aşkın mağdur olduğundan konuyu komisyonun gündemine alacağını söyledi. Danışmanı Ahmet Akyol’da konuyu sürekli gündemde tutmamızı söyledi.
Fakültemde kasımda vizeler başlıyor ve kasım sonrası çıkacak af benim için sene kaybı demek, bu konuyla alakalı haber yapmanızı rica ediyorum. Geleceğim ve 200 bini aşkın gelecek adına sizden istirham ediyorum. Sekreter ya da kasiyer olmak istemiyorum, yarım bıraktığım eğitimime dönüp doktor olmak istiyorum.
Lütfen bu konuya öncelik verin.
Cevap bekliyorum. Saygılarımla.

ÖNCEKİ HABER

Bir gece yasa değişti, grev hakkı elimizden alındı

SONRAKİ HABER

El Hol Kampı’ndaki IŞİD’liler Finlandiya’da krize neden oldu

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa