Dekandan Aydın Tabip Odasına engel

Dekandan Aydın Tabip Odasına engel

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanlığı bu yıl 1 Haziran 2011’de düzenlenecek olan mezuniyet töreninde yıllardır uygulanan programı değiştirerek Tabip Odasının törende konuşma yapmasına fırsat vermedi. Konuyla ilgili Tabip Odası  binasında basın açıklaması yapıldı.Öğretim Elemanları Derneği, Aile He

Aydın Kirsiz

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanlığı bu yıl 1 Haziran 2011’de düzenlenecek olan mezuniyet töreninde yıllardır uygulanan programı değiştirerek Tabip Odasının törende konuşma yapmasına fırsat vermedi. Konuyla ilgili Tabip Odası  binasında basın açıklaması yapıldı.

Öğretim Elemanları Derneği, Aile Hekimleri Derneği ve Eğitim Sen Şube başkanının da hazır bulunduğu basın açıklamasını okuyan Dr.Eralp Atay tabip odaları ve TTB’nin hekimlerin örgütlü tek meslek kuruluşları olduğunu vurgulayarak “ Tıp Fakültesi kurulduğu günden beri odamız için özel ve kıymetlidir. Daha önemlisi dün olduğu gibi yarın da Aydın Tabip Odası Tıp Fakültesi öğrencilerinin, asistanların ve öğretim üyelerinin yanında olmaya devam edecektir. Bize yapılan bu davranışın çağdaş ve çok sesli demokrasi ortamının ve üniversitenin özgürlükten yana olmasını gerektiren evrensel ilkelere uymadığının altını çizmek istiyoruz.’’dedi. Yapılan basın açıklamasından sonra okulu dereceyle bitiren öğrencilere plaketler verildi. (Aydın/EVRENSEL)

www.evrensel.net