28 Ekim 2013 17:11

Van’da kış çilesi başladı

Başbakan’ın pembe tablolar çizerek, ‘tüm sorunları hallettiklerini’ iddia ettiği Van’da hasarlı evlerinde yaşamaya devam eden depremzedeler kışa hazırlanıyor.

Van’da kış çilesi başladı

Paylaş

Başbakan’ın pembe tablolar çizerek, ‘tüm sorunları hallettiklerini’ iddia ettiği Van’da hasarlı evlerinde yaşamaya devam eden depremzedeler kışa hazırlanıyor. TOKİ’den konut almaya hak kazanmasına rağmen evlerin iki yıldır tamamlanmaması nedeniyle bu kışı da hasarlı evlerde geçirecek olan Vanlılar, yağışların başlamasıyla çatılarını branda ve topraktan yaptıkları harçlarla izole etmeye çalışıyor.

Çatısını topraktan yaptığı harçla tamir eden İsmet Bayar, depremden sonra evlerinin ağır hasar görmesi nedeniyle TOKİ’den kendilerine ev çıktığını, fakat evin bir türlü tamamlanarak teslim edilmediğini söyledi. “Bize ev çıkmıştı ama vermediler. Henüz tamamlanmamış, elektrik, su gibi ihtiyaçlar için gerekli altyapı oluşturulmamış. İki yıldır bekliyoruz” diyen Bayar, “Bu kışı da burada geçireceğimiz için hazırlık yapıyoruz. Topraktan harç yapıyoruz” dedi. Evinin çatısına çektiği branda ile çatının damlamasını engellemeye çalışan Ali Örgen de “Maddi imkanlarımız el verdiği kadar kışa hazırlık yapıyoruz” diyor. (Van/DİHA)

 

Yerel Seçim 2019 İl il adaylar ve seçim sonuçları
ÖNCEKİ HABER

Mersin Hali\'nde kadın işçiler eylem yaptı

SONRAKİ HABER

Kılıçdaroğlu: Mansur Yavaş Ankara'yı alacak, sindiremiyorlar

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa