ABD\

ABD'de okula silahlı saldırı: 2 ölü

Nevada Sparks Ortaokulu’nda silahlı birisinin etrafa ateş açmasını durdurmaya çalışan matematik öğretmeni ve eski asker Mike Landsberry’in (45) öldüğü açıklandı. Saldırgan ise kendi silahı ile intihar etti.

ABD’nin Nevada eyaletinde bir ortaokulda meydana gelen saldırıda, silahlı şahsın yanı sıra bir öğretmenin de öldüğü açıklandı.

Nevada Sparks Ortaokulu’nda silahlı birisinin etrafa ateş açmasını durdurmaya çalışan matematik öğretmeni ve eski asker Mike Landsberry’in (45) öldüğü açıklandı. Saldırgan ise kendi silahı ile intihar etti. 13 yaşındaki bir görgü tanığı, okul üniformasını giyen bir öğrencinin bahçede öğretmene ateş açtığını ifade etti. Öğretmen Landsberry, saldırıdan kısa bir süre sonra olay yerinde hayatını kaybetti. Eski asker olan Landsberry’in Afganistan’da görev yaptığı belirtildi.

Okuldaki diğer öğretmenler Lansberry’nin öğrencileri ile yakından ilgilenen bir öğretmen olarak tanındığını belirtti. Sparks Belediye Başkanı Geno Martini, eski asker bir öğretmeni kaybetmenin üzüntüsünü yaşadıklarını kaydetti.

Saldırıda yaralanan 2 öğrencinin ise hastanede tedavisi devam ediyor. Polis, saldırganın kimliğini hakkında herhangi bir açıklama yapmadı. Şahsın, ailesinin silahını kullanmış olabileceği ifade edilirken, saldırının sebebi ile ilgili bilgi verilmedi. Olayın ardından öğrencilerin güvenli bir şekilde ailelerine ulaştırıldığını açıklayan yetkililer, Sparks Ortaokulu’nda eğitime bir hafta ara verileceğini duyurdu. (CİHAN)

www.evrensel.net