30 Mayıs 2011 15:35

Polis okul basıp bir öğrenciyi gözaltına aldı

URFA’da Eyüp Göncü Lisesi öğrencisi R.P., polis tarafından okula yapılan baskında dersten çıkarılarak gözaltına alındı.Bölgede çocuk ve genç avına çıkan polisler öğrencileri okulda da rahat bırakmıyor. Şırnak’ta bir ilköğretim okulunu basarak 4 öğrenciyi gözaltı almak isteyen polisl

Polis okul basıp bir öğrenciyi gözaltına aldı

Paylaş

URFA’da Eyüp Göncü Lisesi öğrencisi R.P., polis tarafından okula yapılan baskında dersten çıkarılarak gözaltına alındı.

Bölgede çocuk ve genç avına çıkan polisler öğrencileri okulda da rahat bırakmıyor. Şırnak’ta bir ilköğretim okulunu basarak 4 öğrenciyi gözaltı almak isteyen polislere öğretmenler engel olmuştu. Benzer bir olay ise Urfa’da Eyüp Göncü Lisesi’nde meydana geldi. Daha önce Eyyübiye Mahallesi’ndeki evi polis tarafından üç defa basılan kız öğrenci R.P.’yi (17) gözaltına almak için Urfa Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı polisler, bu defa Eyüp Göncü Lisesi’ni bastı. Öğretmen ve öğrencilerin gözleri önünde elleri kelepçelenerek okuldan çıkarılan R.P.’nin gözaltı gerekçesi öğrenilemezken, R.P., Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü. (URFA)


İSTANBUL'DA ÜÇ ÇOCUĞA GÖZALTI

İSTANBUL Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı polisler, Bağcılar İlçesi’nde birçok eve baskın yaptı. Baskınlar sonucu 3’ü çocuk 7 kişi gözaltına alındı. İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı polisler sabahın ilk ışıklarında Bağcılar ilçesinde birçok eve baskın düzenledi. Baskınlar sonucu evlerde yapılan aramaların ardından çocukların da aralarında olduğu 7 kişi gözaltına alındı. Osman Döner, Tufan Döner ve Veysel Uras adlı çocukların Üsküdar Çocuk Büro Amirliği’ne, BDP Bağcılar İlçe Örgütü Yöneticisi Pınar Bahadır ile Ferhat Döner, Barış Şahbudak ve Caner Gönder adlı kişilerin de İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldükleri öğrenildi. Baskın ve gözaltıların gerekçisine ilişkin bilgi alınamadı. (İSTANBUL)


KIZILTEPE'DE EVLER BASILDI

MARDİN’in Kızıltepe İlçesi’nde evlere yapılan baskınlarla aralarında Azadiya Welat dağıtımcısı Delil Tekin’in de bulunduğu çok sayıda kişi gözaltına alındı.

Kızıltepe Emniyet Müdürlüğü polisleri tarafından sabah saatlerinde Yenimahalle semtinde birçok eve baskın yapıldı. Baskınlarda aralarında Azadiyat Welat Kızıltepe dağıtımcısı Delil Tekin ve Reber İldem’in de bulunduğu çok sayıda kişi gözaltına alındı. “Yasadışı gösterilere katıldıkları” iddiasıyla gözaltına alınanların Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldüğü bildirildi. (MARDİN)

ÖNCEKİ HABER

Darbeciler savcılığa çağırıldı

SONRAKİ HABER

Coca Cola işçilerinden direnişteki Cargill işçilerine ziyaret

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa