18 Ekim 2013 15:25

Akit, şimdi de Garo Paylan’ı hedef aldı

Akit gazetesinin hedefine aldığı isimler kervanına Garo Paylan da girdi. Daha önce Oyuncu Memet Ali Alabora, Akademisyen Esra Arsan’ı hedef tahtasına koyan gazete şimdi de Eğitimci Garo Paylan ile uğraşmaya başladı .

Akit, şimdi de Garo Paylan’ı hedef aldı
Paylaş

Akit  gazetesinin hedefine aldığı isimler kervanına Garo Paylan da girdi. Daha önce Oyuncu Memet Ali Alabora, Akademisyen Esra Arsan’ı hedef tahtasına koyan gazete şimdi de Eğitimci Garo Paylan ile uğraşmaya başladı .

Paylan dün Radikal gazetesine Yeşilköy Ermeni İlköğretim Okulu yöneticisi olarak görüş verdi. Paylan demokratikleşme paketinden çıkan, özel okullarda ana dilinde eğitim verilmesi maddesine tepki gösterdi.

Bu madde ile Ermeni okullarının açılmayacağını çünkü özel okulların talep az diye bir yatırım yapmayacağını söyledi. Akit gazetesi de bu açıklamayı vererek “Garo Paylan’dan Garip Sözler” başlığını kullandı. Akit, Paylanın TC’yi “hinlik yapmakla” suçladığını iddia etti. Akit gazetesi daha önce de akademisyen Esra Arsan’ın  ANF’ye verdiği söyleşi üzerine “Üniversitede bir PKK yandaşı” “Öğretim üyesinden PKK dili” başlıklarıyla Arsan’ı hedef göstermişti. Gezi eylemleri sürecinde oyuncu Memet Ali Alabora ve ailesi de uzun süre gazetenin uğraştığı isimler arasındaydı.  (MEDYA SERVİSİ)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

RedHack ve Gökçek arasındaki polemik sürüyor

SONRAKİ HABER

Adana'da eylem ve etkinlik yasağı yine uzatıldı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa