Özgür Mumcu\

Özgür Mumcu'dan ‘bayram harçlığı’ hicvi

Özgür Mumcu, Radikal’deki köşe yazısında TGRT Muhabiri Sultan Akten’in Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’dan bayram harçlığı almasını bugünkü köşe yazısında hicvetti.

Özgür Mumcu, Radikal’deki köşe yazısında TGRT Muhabiri Sultan Akten’in Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’dan bayram harçlığı almasını bugünkü köşe yazısında hicvetti. Mumcu yazısında, Star gazetesine de ‘Müzmin muhaliflere gerekli dersi verdiği için’ teşekkür etti... Mumcu’nun yazısından satırbaşları şöyle:
Gazeteciye bayram harçlığı doğrudur
...Bu seneki Kurban Bayramı güzel bir adetle başladı. Başbakan Erdoğan kendisinden harçlık isteyen bir muhabire 200 lira verdi.
Bu şık jest hızla yayıldı. Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, kendisini takip eden gazetecilere 5’er lira harçlık dağıttı. Mali disipline ne kadar bağlı olduğu hakkında da ince bir mesaj vermiş oldu. “Sakın bu parayı harcamayın” diyerek tasarrufun ekonomi için önemini de vurguladı.
Harçlık hamlesi sadece kabineyle sınırlı kalmadı. AKP Samsun İl Başkanı gazetecilere 40’ar lira dağıttı.
Böylece harçlık tarifesini de öğrendik. Başbakan 200, Maliye Bakanı 5, İl Başkanı 40 lira harçlık veriyor.
Mızmızlanmayı ve her şeye itiraz etmeyi muhalefet zanneden, artık alıştığımız bazı kesimler bu harçlık işine çok kızdı.
Bunlara en güzel cevabı ise Star gazetesi verdi. Şu başlıkla: “Gezizekâlılar bayram ruhunu da anlamadı”.
Milletin öz değerlerine uzak bu kesimler bayram nedir bilmezler. Biliyorsunuz AKP iktidarından önce İttihatçı zihniyet bayramları yasaklamıştı.
Bu memlekette inananlar, bodrumlarda gizlice kurban kesmekte, çocuklara harçlık gece yarısından sonra gizlilik yeminleri ettirilerek verilmekteydi. (MEDYA SERVİSİ)

www.evrensel.net