16 Ekim 2013 17:52

‘Akil insanlar mekanizması devam etsin’

AKP’ye bayram ziyaretinde bulunan BDP heyeti, “Akil insanlar heyeti çalışmalarına devam etsin” önerisinde bulundu.

‘Akil insanlar mekanizması devam etsin’

Paylaş

AKP’ye bayram ziyaretinde bulunan BDP heyeti, “Akil insanlar heyeti çalışmalarına devam etsin” önerisinde bulundu. BDP adına AKP’yi ziyaret eden Heyetin Başkanı BDP Hakkari Milletvekili Adil Zozani, “Akil insanlar olarak inşa edilen o mekanizmanın bir kez daha devreye sokulmasında fayda görüyoruz. Ama niteliğini değiştirerek, vasfını değiştirerek tekrar devreye sokulmasında fayda görüyoruz” dedi.
BDP Hakkari Milletvekili Adil Zozani başkanlığındaki BDP heyetini, AKP’de Genel Başkan Yardımcısı Salih Kapusuz ve beraberindeki heyet ağırladı. Çözüm sürecine değinen BDP Milletvekili şunları söyledi: “Devam etmekte olan demokratik çözüm ve barış sürecinin devam etmesi gerektiğini düşünüyoruz. Varsa bir yerde bir tıkanma o tıkanmayı da aşmanın siyasetin görevi olduğunu düşünüyoruz. Her zamankinden daha fazla Türkiye’nin bugün yapıcı ve kalıcı siyasete ihtiyacı vardır. Herkese büyük sorumluluk ve görev düşüyor. Bütün Türkiye kamuoyuna şunu ifade etmek isterim ki biz Türkiye’nin bölünmesini değil Türkiye’nin büyümesini arzu ediyoruz.

SAMİMİYET VE İRADE

Salih Kapusuz ise şöyle konuştu: “Herkes bugüne kadar yapılanları takdirle karşılamaktadır. Yeterli olmayabilir, eksiklikler olabilir. Ama şu unutulmamalı ki elbette her şeyin bir süreç olarak devam etmesi, bu sürecin belirli dönemlerle birlikte sıkıntıları da bünyesinde barındırması, onu aşmak için bir iyi niyetin, samimiyetin ve iradenin bulunması önemlidir.”


CHP PAKETE NE DİYOR?

BDP’de partiler arası bayramlaşma CHP ile başladı. BDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Yüksel Mutlu, Türkiye barış ve çözümde diyaloğun hayata geçtiği bir sürecinin yaşandığını söyledi. Tarihi bir süreç olmasına rağmen süreçte çok fazla eksiklik bulunduğunu belirten Mutlu bayramlaşmak için gelen CHP heyetine, “Geçen günlerde Hükümet bir demokratikleşme paketi açıkladı biz ona paket diyemedik bilemiyorum CHP ona ne dedi” diye sordu.

CHP ‘İKTİDAR’,  AKP İSE ‘ANAYASA’ DEDİ


AKP’ye bayramlaşma ziyaretinde bulunan CHP heyeti, milletin kendilerini iktidara getirmesi, şu anki iktidarın ise muhalefet olarak millete hizmet etmesi temennisinde bulundu. AKP’liler ise yeni anayasa konusunda çalışmaların sürmesi temennisini dile getirdi.
Kurban Bayramı dolayısıyla partiler arasında bayramlaşma ziyaretleri yapıldı. AKP’yi ilk olarak CHP heyeti ziyaret etti. Ziyarette CHP Genel Başkan Yardımcısı Emrehan Halıcı’nın başkanlık ettiği heyette Parti Meclisi Üyeleri Emel Yıldırım ve Onursal Adıgüzel yer aldı. CHP’lileri AKP Genel Başkan Yardımcısı Salih Kapusuz ve partiden Radiye Sezer Katırcıoğlu ile Mücahit Yılmaz karşıladı.  (ANKARA)
 

ÖNCEKİ HABER

\'TRT önce kadınlara hakareti engellesin\'

SONRAKİ HABER

Dersim'de koruma altındaki vaşak silahla vurularak öldürüldü

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa