16 Ekim 2013 15:40

Yetkililer adım atmıyor

Hoca Ahmet Yesevi İlköğretim Okulunda okuyan öğrenciler, 3 yıldır kendileri için tehlike arz eden binalara rağmen eğitimlerini sürdürüyor.

Yetkililer adım atmıyor

Paylaş

Hamdullah Kesen

Hoca Ahmet Yesevi İlköğretim Okulunda okuyan öğrenciler, 3 yıldır kendileri için tehlike arz eden binalara rağmen eğitimlerini sürdürüyor.
Adana’daki birçok okulun hasarlı olmasına rağmen İl Milli Eğitim Müdürlüğü bu konuda hiçbir girişimde bulunmadığı gibi öğrenci ve öğretmenleri adeta kaderine terk etti. Adana merkez Çukurova ilçesi Huzur Mahallesi’nde bulunan Hoca Ahmet Yesevi İlköğretim Okulu bu sorunları yaşayan okullardan sadece bir tanesi. 2010 yılında ciddi anlamda hasar gören okulun çökme tehlikesi bulunuyor.

İÇİNDEKİ BİNA HER AN ÇÖKEBİLİR

Bazı öğrenciler başka okullara gönderilirken, okulda kalan öğrenciler ise boşaltılan hasarlı binanın yan tarafından yapılan ek binada 50 kişilik sınıflarda eğitim görmeye devam ediyor. Boş binanın çevresi velilerin yoğun isteği üzerine demir parmaklıklarla kapatılırken, her an çökme riski olan bina, okul bahçesinde gezen öğrenciler için tehlike arz ediyor. Öğrenciler ve veliler, hasarlı bina nedeniyle endişeli olduklarını belirterek, binanın bir an önce yıkılmasını istiyor.

ÇOCUKLAR ORADA OYUN OYNUYOR

Eğitim-İş Seyhan Şube Başkanı Galip Reha Ertekin, bir yandan öğrenciler okulun bahçesinde oyun oynarken, diğer yandan deprem olmadan kendi kendine yıkılma tehlikesi olan bir binanında okulun bahçesinde durmasının tehlikeli olduğunu söyledi. Çocukların binaya 15 ila 20 metre yakınlıkta ya da çok küçük bir alanda oyun oynamaya çalıştığını dile getiren Ertekin, “Milli Eğitim Müdürlüğünün ilçemizde bu konuda ciddi bir çalışma yapması gerekiyor. Ama geçen süre içerisinde yaklaşık 3 yıl hiç bir çalışmada yapılmadı” dedi. (Adana/DİHA)

ÖNCEKİ HABER

‘Oğlumun ayağa kalktığı gün bayramdır’

SONRAKİ HABER

Dersim'de koruma altındaki vaşak silahla vurularak öldürüldü

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa