16 Ekim 2013 15:28

Lenf kanseri köpeğe tedavi

Uludağ Üniversitesi (UÜ) Veterinerlik Fakültesi Hayvan Hastanesi’nde ‘Mis’ adlı 8 yaşındaki ‘çatalburun’ cinsi köpek, lenf kanseri tedavisi görüyor.

Lenf kanseri köpeğe tedavi
Paylaş

Uludağ Üniversitesi (UÜ) Veterinerlik Fakültesi Hayvan Hastanesi’nde ‘Mis’ adlı 8 yaşındaki ‘çatalburun’ cinsi köpek, lenf kanseri tedavisi görüyor. Mis’in tedavisini gerçekleştiren Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Hüseyin Cihan, kanserin hayvanlarda daha hızlı ilerlediğini belirterek, tedavi ile daha uzun ve kaliteli yaşam sağlamaya çalıştıklarını söyledi. UÜ Veterinerlik Fakültesi Hayvan Hastanesi, kanserli hayvanlara da kemoterapi uyguluyor.
UÜ Veterinerlik Fakültesi Hayvan Hastanesi, kanserli hayvanlara da kemoterapi uyguluyor. Hayvan Hastanesi’nde 14 aydır lenf kanseri nedeniyle tedavi gören Mis adlı köpek de bunlardan birisi. Veterinerler ve fakülte öğrencileri kemoterapinin yanı sıra sevgi ve ilgileriyle de Mis’i iyileştirmeye çalışıyor. Köpeğin sahibi Zeynep Söl, anne, babası ve kardeşi ile birlikte baktıkları ‘çatalburun’ cinsi Mis’in 2012 Ağustos ayında hastalığını fark ettiklerini söyledi. Nefes alamayan, öksürüğe benzer sesler çıkarmaya başlayan Mis’in boynunun altındaki beze şeklindeki oluşumları fark ederek Veterinerlik Fakültesine getirdiklerini söyleyen Söl, “İlaç tedavisi gördüğü sürece yumrular azalıyor” dedi. (Bursa/DHA)
 

ÖNCEKİ HABER

Öğretmenlere gün göstermediler

SONRAKİ HABER

Urfa’da sağanak yağış hayatı felç etti

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa