Turistler ilk bu çöplerin fotoğrafını çekiyor

Turistler ilk bu çöplerin fotoğrafını çekiyor

Ankara’nın Ulus semtindeki Çankırı Caddesi’nde çöp kokusu, çevredekileri rahatsız ediyor. Turistlerin kaldığı otelleriyle ünlü caddede, turistler çevrelere yayılan çöpleri fotoğraflıyor. Otobüs duraklarına yakın çöp konteynerleri ise duraktaki vatandaşların tepkisini çekiyor.

Tamer Arda Erşin

Ankara Ulus’taki Valilik binasına 50 metre uzaklıkta olan Çankırı Caddesi’nde çok sayıda otel var. Ankara’yı gezmeye gelen turistlerin yoğun olarak kaldığı otellerin çöpleri cadde üzerindeki konteynırlara atılıyor. Bakımsız konteynırlardan çevreye yayılan çöp kokularına vatandaşlar tepki gösteriyor. Vatandaşlar, çöp kokularının yoğun hissedildiğini ve dayanılmaz hala geldiğini belirtiyor. Valiliğe bu kadar yakın bir yerin bakımsız olmasını “Kabul edilemez” olarak değerlendiren vatandaşlar, belediye yetkililerinin biran önce harekete geçmesini istiyor.

TURİSTLER ÇÖPLE KARŞILANIYOR

Cadde üzerinde birçok semtin otobüs durağının yanı sıra havalimanı durağı da bulunuyor. Uçakla Ankara’ya gelen turistler otobüsten iner inmez çöplerle karşılaşıyor ve fotoğraf makineleriyle çektikleri ilk şey de Ankara’nın çöpü oluyor. Kaldıkları otellerin çevresinde de yoğun olarak çöpleri ve kirli sokakları gören turistler, aralarında şakalaşarak sokakların ve caddenin halini birbirlerine gösteriyor.

Diğer semtlere giden duraklarda bekleyen vatandaşlar ise bu haliyle Ankara’nın turistik bir kent haline gelemeyeceğinin söylüyor. Otobüs beklerken bile çöp kokusuna dayanamadıklarını ifade ediyorlar. (Ankara/EVRENSEL)

www.evrensel.net