15 Ekim 2013 10:14

Van Gaal: İkincilik için favorim Romanya

Hollanda Milli Takımı Teknik Direktörü Louis Van Gaal, grup ikinciliği için favorisinin Romanya olduğunu söyledi.

Van Gaal: İkincilik için favorim Romanya

Fotoğraf: Emrah Yorulmaz/AA

Paylaş

Hollanda Milli Takımı Teknik Direktörü Louis Van Gaal, grup ikinciliği için favorisinin Romanya olduğunu söyledi.

FIFA 2014 Dünya Kupası eleme grubunda son maçta bugün A Milli Futbol Takımı ile karşılaşacak olan Hollanda’da teknik direktör Louis Van Gaal, maçın oynanacağı Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı’nda düzenlenen basın toplantısında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Tecrübeli teknik adam, kendisine yöneltilen birçok soruya kısa cevaplar verdi.

Van Gaal maç hakkında şöyle konuştu: “İlk maçın ardından yaptığım sıralama tahminlerimin doğru çıktığı görülüyor. Şu an puan durumuna baktığımızda da bu şekilde. FİFA sıralamasında ilk yedi ülke arasına girmeye çalışacağız o yüzden galip gelmek için oynayacağız. Türkiye daha hücum oynayacak bunun farkındayız. Rakiplerime her zaman saygı duyarım. Şu anda taktik paylaşımı yapamam yoksa Fatih Terim avantaj sağlar o yüzden konuşamam. Grup ikinciliği için benim favorim Romanya olacak. Çünkü biz yarın elimizden geleni yapıp Türkiye’yi yeneceğiz. Yarınki maça bakıldığında Romanya’nın Estonya’yı yeneceğini düşünüyorum. Bizim maça baktığımızda ise Türkiye’nin bizi yenme ihtimali olsa da, biz kazanmak istiyoruz. Bunun için favorim Romanya diyorum. Aslında benim için kimin grubu ikinci bitirdiği de önemli değil. Ama şunu belirtmek isterim ki, bence Türkiye bu gruptaki en iyi 2. takım.”

HOLLANDA SON ÇALIŞMASINI YAPTI

Hollanda son çalışmasını dün Şükrü Saracoğlu Stadı'nda yaptı. Teknik direktör Louis Van Gaal yönetiminde yapılan çalışmada futbolcular gruplar halinde topla çalıştı. Fenerbahçeli Dirk Kuyt ve Galatasaraylı Wesley Sneijder de idman yer aldı. Futbolcuların oldukça rahat oldukları gözlendi. (SPOR SERVİSİ)

ÖNCEKİ HABER

Askerlik önümüzdeki ay 12 aya inecek

SONRAKİ HABER

İşten atılan işçiler için destek eylemi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa