15 Ekim 2013 10:01

Askerlik önümüzdeki ay 12 aya inecek

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Kurban Bayramı öncesine yetişmeyen askerliğin önümüzdeki aydan itibaren 12 aya kısaltılacağını söyledi.

Askerlik önümüzdeki ay 12 aya inecek
Paylaş

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Kurban Bayramı öncesine yetişmeyen askerliğin önümüzdeki aydan itibaren 12 aya kısaltılacağını söyledi.

Kurban Bayram namazını Ankara Kocatepe Camii’nde kılan Bülent Arınç, vatandaşlarla cami içinde bayramlaşmasının ardından çıkışta gazetecilerin sorularını cevapladı. Konuşmasında bayram namazını yanlışlıkla ‘Hacı Bayram Camii’nde kıldığını ifade eden Arınç, “Allah tekrarına eriştirsin, bunlar mutlu olduğumuz günlerdir. Milletçe ve bütün İslam alemi, huzur içerisinde sükunet içerisinde, güzel bir bayram geçirir ve güzel günlerin müjdecisi olur” dedi.

Arınç, “Müslümanlar, Arafat’taydı bugün de inşallah hacı oldular. Milletimizden binlerce, 10 binlerce insan da bu yıl hacca gitti. Özellikle sayın cumhurbaşkanımız başta olmak üzere Türkiye’den hacca giden kardeşlerimizin haclarının kabul olmasını diliyorum. Onlara inşallah eşleriyle, çocuklarıyla, aileleriyle birlikte huzurlu mutlu günler diliyorum. Bütün milletimiz de büyük bir sevinç içerisinde kardeşlik ve huzur içerisinde bu bayramı idrak edecektir. Hepimiz vazifelerimizi yapacağız” diye konuştu.

ASKERLİK ÖNÜMÜZDEKİ AY KISALACAK

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, ‘askerliğin kısaltılması yönünde kafanızda belli bir takvim var mı’ sorusuna şu karşılığı verdi: “Askerlik 12 aya inecek. Bayramdan sonra yapılacak düzenlemelerle bu süreyi doldurmuş olanlar tedricen terhis edilecekler. Zannediyorum önümüzdeki ay içerisinde böyle bir düzenleme gerçekleşir. Şimdiden askerlerimize hayırlı tezkereler diliyorum. Bundan sonra da görevlerini yapacak kardeşlerimize, gençlerimize başarılar diliyorum. Bu ‘demokratikleşme paketi’ içerisinde yok ama bildiğiniz gibi bir süredir çalışmalar devam ediyordu. Kısa süreli askerlik aynı kalmakla birlikte uzun süreli askerlik 12 aya indirilecek. İnşallah önümüzdeki ayran itibaren de bu süreyi dolduranlar terhis edilecek, yeni askere gidenler de 12 ay üzerinde gitmiş olacaklar.” (ANKARA)

ÖNCEKİ HABER

Bahçelievler\'de çift katlı otobüs alev alev yandı

SONRAKİ HABER

Avukat Alataş: Yargı Ankara JİTEM’i aklamak için çalıştı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa