Emekli TEDAŞ işçisinin trajik ölümü

Emekli TEDAŞ işçisinin trajik ölümü

Dersim’in Ovacık ilçesinde, İbrahim Atan isimli kişi Çakmaklı Köyü yakınlarında elektrik arızasını gidermeye çalışırken, elektrik çarpması sonucu hayatını kaybetti. İddiaya göre AKSA’da süren grev nedeniyle işçilerin arızaya müdahale etmemesi üzerine AKSA şirketi yetkilileri emekli TEDAŞ işçisi olan Atan’ı arayarak arızaya müdahale etmesini istedi. Arızaya müdahale eden Atan, akıma kapılarak yaşamını yitirdi.

Dersim’in Ovacık ilçesinde, İbrahim Atan isimli kişi Çakmaklı Köyü yakınlarında elektrik arızasını gidermeye çalışırken, elektrik çarpması sonucu hayatını kaybetti. İddiaya göre AKSA’da süren grev nedeniyle AKSA şirketi yetkilileri emekli TEDAŞ işçisi olan Atan’ı arayarak arızaya müdahale etmesini istedi. Arızaya müdahale eden Atan, akıma kapılarak yaşamını yitirdi. 

AKSA işçilerinin greve devam ettiği ilçede İbrahim Atan’ı kaçak olarak çalıştırdığı iddia ediliyor. Şirket yetkililerinin İbrahim Atan ve Mahmut Çakmak’ı telefonla arayarak arızaya müdahale etmelerini istedikleri, yaşamını yitiren işçinin arızaya müdahale için gerekli malzemeyi de AKSA şirketinden aldığı belirtiliyor. Emekli TEDAŞ işçisi Atan’ın cesedi otopsi için Ovacık Devlet Hastanesi Morgu’na kaldırıldı. 

İddialara ilişkin aradığımız AKSA’da Kurumsal İletişim Müdürü olan İkbal Hanım ilk önce bilgi alıp bize döneceklerini söyledi. Geri dönmemeleri üzerine yeniden aradığımızda ise telefonlarımıza cevap verilmedi. (Dersim/EVRENSEL)

www.evrensel.net