08 Ekim 2013 16:19

Mimarlara, ‘özgürlük’ jesti

Son günlerde böcekli dinleme ve polis aramasıyla gündeme gelen Mimarlar Odası Ankara Şubesine Kabahatler Atölyesi adlı gruptan jest geldi.

Mimarlara, ‘özgürlük’ jesti
Paylaş

Son günlerde böcekli dinleme ve polis aramasıyla gündeme gelen Mimarlar Odası Ankara Şubesine Kabahatler Atölyesi adlı gruptan jest geldi. Odanın, Mimarlık Haftası’nı maille kutlayan grup, Konur Sokak’taki üst geçit merdivenlerine denize açılmamış kayık resmi yaptı. Oda yöneticileri ise resmi “özgürlük” olarak yorumladı.

Kendilerine gelen mail üzerine merdivenlere bakmaya giden Mimarlar Odası yöneticileri, burada denize açılmaya hazırlanan kayık resmiyle karşılaştı.
Burada kendilerine gönderilen mesajı okuyan Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Ali Hakkan “Hayallerimiz var, gerçekçiyiz. Umutlu ve sorumluyuz. Ülkemiz yakın zamanda büyük değişikler geçirmiştir. Hepinizi hayatın tarafına, kazanımlara sahip çıkmaya çağırıyoruz.

Eylemlerimiz yeryüzü oluncaya dek” diye grubun mesajını aktardı. Yapılan resmi de yorumlayan Hakkan, “Bence deniz özgürlük ve sonsuzluğu, kayık herkesi kucaklayan Mimarlar Odasını simgeliyor” dedi.

ÖNÜ AÇILMAMIŞ ÖZGÜRLÜK

Tekneyi “Henüz önü açılmamış özgürlük”e benzeten Mimarlar Odası Ankara Şube Sekreteri Tezcan Karakuş Candan ise “Ankara bir Venedik olabilirdi. Kötü yöneticilerin elinde bütün su kaynakları yer altında kaldı. Bu da Ankara’nın bahtsızlığı” dedi. (AnkaraEVRENSEL)


EMO’DAN MİMARLAR ODASINA DESTEK

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Ankara Şubesi, Mimarlar Odası Ankara Şubesi deposuna yapılan polis baskınına tepki gösterdi. Yapılan yazılı açıklamada, polislerin arama yaptıkları depoda yalnızca Mimarlar Odasının üyelerine ücretsiz olarak dağıttıkları kitapların bulunduğuna dikkat çekildi. O kitapların mimarlara, halka ve hatta bu emri verenlere ulaştırılmak üzere basıldığı ifade edilen açıklamada, yayımlanan kitapların insandan, doğadan yana sayısız görüş içerdiğine dikkat çekildi. Açıklamada, bu ve benzeri yöntemlerle meslek odalarının yürüttüğü mücadelenin zayıflatılmak, itibarsızlaştırılmak istendiğinin altı çizildi. (AnkaraEVRENSEL)

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

Beyaz gökkuşağı

SONRAKİ HABER

Eskişehir'de kadınlar, kadın cinayetlerine karşı yaşam zinciri oluşturdu

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa