Alem, Adnan\

Alem, Adnan'ın peşinde

Bu sezon Manchester United için yüzleri güldüren sayılı isimden biri Adnan Januzaj.

Bu sezon Manchester United için yüzleri güldüren sayılı isimden biri Adnan Januzaj. 18 yaşındaki Arnavut asıllı Belçikalı genç yıldız adayı, United’ın hafta sonu Sunderland’i 2-1 yendiği maçta attığı 2 golle dikkatleri üzerine çekti. Ancak yeni menajer David Moyes’i düşündüren bir konu var. Januzaj’ın sözleşmesi gelecek sene bitiyor ve bu kadar yetenekli bir oyuncunun aklını çelmek isteyecek çok sayıda rakip çıkabilir. Halihazırda Juventus, Bayern Münih ve Real Madrid’in Januzaj’ı istediği konuşulurken, oyuncunun menajeri Dirk De Vriese de kulüp ismi vermese de birçok takımın 18 yaşındaki kanat oyuncusuyla ilgilendiğini doğruluyor.

Voetbal Nieuws’a konuşan De Vriese, Alex Ferguson’un ayrılmasıyla pazarlıkların sekteye uğradığını ancak yeniden görüşmelere başlandığını bildirdi.

United’ın sezon öncesi turunda müthiş performansıyla dikkat çeken Januzaj için David Moyes de övgü dolu sözler sarf ediyor.

Belçika vatandaşı Januzaj’ın hangi milli takım için oynayacağı konusu da tartışmalı. Ebeveynleri Arnavut ve Kosovalı olan Januzaj’ın ataları da Türkiye ve Sırbistan göçmeni. Januzaj’ı ikna etmek için bu konuda da uluslararası bir yarış sürüyor. Türkiye Milli Takımı Teknik Direktörü Fatih Terim’in de Januzaj ile yakından ilgilendiği öğrenildi. (SPOR SERVİSİ)

www.evrensel.net