Emek Partili kadınlardan blok adayına destek

Emek Partili kadınlardan blok adayına destek

MAMAK Tuzluçayır seçim bürosunda Emek Partili kadınların düzenlediği kahvaltılı toplantıda bir araya gelen kadınlar, sorunlarını çözümü için Emek, Demokrasi ve Özgürlük Bloku’nun arkasında güç oluşturacaklarını belirttiler.  Toplantıda konuşan EMEP Genel Başkanı Selma Gürkan, A

MAMAK Tuzluçayır seçim bürosunda Emek Partili kadınların düzenlediği kahvaltılı toplantıda bir araya gelen kadınlar, sorunlarını çözümü için Emek, Demokrasi ve Özgürlük Bloku’nun arkasında güç oluşturacaklarını belirttiler.  

Toplantıda konuşan EMEP Genel Başkanı Selma Gürkan, AKP iktidarı döneminde kadınların yaşadığı sorunlara dikkat çekerek, çalışan kadınların çocuklarını bırakabilecekleri kreş bulamadığını, kadınların çokeşliliğe zorlandığını, kadına yönelik şiddet, taciz, tecavüz ve cinayetlerin arttığını, ekonomik krizin yükünün kadınların omzuna yıkıldığını anlattı. Kadınların aldıkları 600-700 lirayla evlerini geçindirmeye çalıştıklarını da belirten Gürkan, AKP’den ve uyguladığı emek karşıtı politikalardan kurtulmak için 12 Haziran’da blok adaylarının desteklenmesini istedi. Toplantıya katılan bazı kadınlardan gelen, “bağımsızlara verilecek oy CHP’nin oylarını bölmez mi?” sorusunu yanıtlayan Gürkan, CHP’de sadece isimlerin değiştiğini, politikalarında hiçbir değişiklik olmadığını ifade etti. CHP’nin özelleştirmeye karşı olmadığını, taşeron sistemini kaldıracağını söylerken, kendi belediyelerinde taşeronlaştırmanın olduğunu ve işçilerin işten atıldığını örnekleriyle anlatan Gürkan, haklarını arayan işçilere polis saldırırken, CHP’nin buna sesinin çıkmadığını da söyledi. Emek Partili kadınlar daha sonra Tuzluçayır Mahallesi’nde esnaf ve vatandaşlara bildiri dağıtarak Ankara birinci bölge bağımsız adayı Cercis Utaş için destek istediler. (ANKARA)

www.evrensel.net