01 Ekim 2013 18:27

Ev kirası soygununa son verilsin

Gaziantep Üniversitesi öğrencileri, hükümetin Suriye politikası neticesinde gerçekleşen kontrolsüz göç sonucu ev kiralarında yüzde yüzlere varan artışlara yönelik eylem yaptı.Sosyal medya üzerinden yapılan çağrılar sonucu üniversite önünde yapılan basın açıklamasını okuyan Seher D&ou

Ev kirası soygununa son verilsin
Paylaş

Sosyal medya üzerinden yapılan çağrılar sonucu üniversite önünde yapılan basın açıklamasını okuyan Seher Dönmez, öğrencilerin yıllardır müşteri olarak görüldüğünü vurguladı.

Dönmez, “Asgari ücret 800 lira, açlık sınırı 1000 lira, yoksulluk sınırı 2000 lira. Bu asgari ücret Gaziantep’te okuyan iki öğrencinin sadece ev kirasını karşılayabiliyor. Komşu ülkelerde yaşanan sorunlarını apartman sahiplerinin fırsata çevirmesi sonucu öğrenci olmak bir adımda zorlanmış durumda. Üniversite rant kapısı, üniversiteli müşteri olarak görülmekte. Üniversiteli bilime kafa yorması gerekirken, en büyük maliye dersini her ay, ayın sonu getirebilmek için vermektedir” dedi.

‘SOYGUNA SON VERİLMELİ’

Stüdyo dairelerin küçüklüğü ve fahiş  fiyatlarla kiraya verilmesine değinen Dönmez, “Vicdanı olan hiçbir mimarın çizemeyeceği kümesten bozma stüdyo dairelerde kiranın matematiği, sayısal derslerden daha zor gelmektedir” dedi. Dönmez, son olarak bir çağrı yaparak, “Üniversite öğrencileri apartman sahiplerince soyulmaktadır. Devlet mekanizması bu soyguna derhal dur demelidir. Apartman sakinleri bu soyguna son vermelidir” diye konuştu. (Antep/EVRENSEL)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Üniversitelerde forumlar sürüyor

SONRAKİ HABER

Tahir Elçi Vakfının Kürt sorunu panelinde ikinci gün: Sınıfsal meseleyle yüzleşilmeli

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa