30 Eylül 2013 20:30

Canavarın isim töreni yapıldı

MONSTER (Canavar) lakabı takılan dünyanın en büyük konteyner gemisi Majestic Maersk için isim verme töreni düzenlendi. 18 bin konteyner yüklenebilen dev geminin isim verme törenine Prenses Mary ve Velihat Prens Frederik katıldı.Danimarka’nın Maersk firmasına ait dünyanın en büyük konteyner gemisi Kopenhag’da dü

Canavarın isim töreni yapıldı

Paylaş

Danimarka’nın Maersk firmasına ait dünyanın en büyük konteyner gemisi Kopenhag’da düzenlenen isim töreni ardından halkın ziyaretine açıldı. İsim töreninde Veliaht Prens Frederik ve eşi Prenses Mary hazır bulundular. Adı ‘Majestic Maersk’ olan gemide şampanyayı Prenses Mary patlattı.
260 basamakla çıkılan 16 katlı geminin en üst güvertesinden bakıldığında, binaların ve limandaki diğer gemiler minyatür gibi kalıyor.  
Geminin 40 bin beygir gücünde iki motor, toplam 86 bin beygir gücünde motorları var. Gemi 100 bin litre yakıt alıyor, 20 fodluk 18 bin 270 konteyner taşıyor, 400 metre uzunluğunda, 59 metre genişliğinde, 73 metre yüksekliğinde. 5 bin villanın kullandığı kadar elektrik kullanıyor, saatte 42 km hız yapıyor.
(Kopenhag /DHA)

ÖNCEKİ HABER

Tezkere 3 Ekim'de Meclis'te görüşülecek

SONRAKİ HABER

Akar: Bedelli askerlikten 9 milyar 533 milyon lira gelir elde edildi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa