30 Eylül 2013 14:41

Gülsuyu'da çeteler bir genci öldürdü

Maltepe'de Gülsuyu çetesi Halk Cephesi'nin yürüyüşüne saldırdı. Bir genç yaşamını yitirdi. Hastanede sivil polislerin gencin odasına girerek delilleri kararttığı ileri sürüldü.İstanbul'un Maltepe ilçesi Gülsuyu Mahallesi'nde "Gülsuyu çetesi" olarak bilinen ve daha önce bi

Gülsuyu'da çeteler bir genci öldürdü

Paylaş

İstanbul'un Maltepe ilçesi Gülsuyu Mahallesi'nde "Gülsuyu çetesi" olarak bilinen ve daha önce birçok kez halka yönelik saldırı gerçekleştiren çete üyeleri, Halk Cephesi tarafından çetelere karşı düzenlenen yürüyüşe silahlı saldırı gerçekleştirdi.

Saldırıda Hasan Ferit Gedik (21) ve Gökhan Aktaş kafasından yaralanırken, iki kişi de karnına ve çenesine isabet eden kurşunlarla yaralandı.

Kafasından yaralanan Gedik ve Aktaş, Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı. Tedavi altına alınan Gedik saat 02.00 sularında tüm müdahalelere rağmen yaşamını yitirdi. Gedik'in cenazesinin Yeni Bosna'da bulunan Adli Tıp Kurumu'na kaldırılacağı öğrenilirken, TAYAD tarafından yapılan açıklamada cenazeyi almak için Adli Tıp Kurumu'nun önünde buluşma çağrısı yapıldı.

DELİLLER KARATILMAYA ÇALIŞILDI

Gedik'in hastanede bulunduğu sırada odasına polislerin girdiği iddia edildi. Yaşananları @kiyametprojesi adlı Twitter hesabından anlatan Barış isimli şahıs şunları yazdı: "Olay şöyle gelişti: Biz ölüm haberinin ardından hastanenin önünde beklerken yukardan bağırış ve çığlıklar duyduk. Hep beraber yukarı çıktık.

Ferit'in ailesi, doktorların teknisyen dedikleri iki kişinin Ferit'in yanına girdiğini ve çıkarlarken ellerinde poşetler olduğunu görüyor. Poşetlerden birinin içinde Ferit'in kıyafeti olduğunu fark ediyorlar ve bağırıyorlar, biz bunu duyup yukarı yoğun bakıma koştuk.

Biz gelince o iki kişi poşetlerle birlikte kendilerini küçük bir odaya kilitledi. Odanın yalnızca koridoru gören küçük bir camı vardı. Ferit'in ailesi, doktorların teknisyen dedikleri iki kişinin Ferit'in yanına girdiğini ve çıkarlarken ellerinde poşetler olduğunu görüyor. Ben avukatları aramak için telefon ararken o odanın küçük camı kırıldı. Görüntü düşmüş zaten, benim gördüğüm de bu.

Ben avukat ararken herkes o odanın önünde kolkola girdi ve poşetleri vermelerini söylediler. Yüzlerini kapattılar ve vermediler. Doktorlara bunlar nasıl girdi diye yüklenmeye başladık. Polis olduklarını bilmediklerini söyledi, ne kadar doğru bilemem ama şok halindeydi.

Kimse doktorlara bir şey yapmadı, hastane güvenliği de oradaydı sadece poşetler istendi. Tekrar ediyorum kimseye zarar verilmedi. Aşağıdan çevik kuvvetin geldiği haberi gelince aşağı koştum.

Yalnızca 10 kişilik bir çevik kuvvet ekibi hastane içindeydi o an. Çevik amirine aile çok acılı yukarısı karışık yapmayın dedik. Sonra birileri daha geldi konuştu, çevik o an dışarı çıktı. Ben yukarı döndüm. Yukarı geldiğimde o camdan polislerin poşetleri uzattıklarını gördüm.

O an çok kalabalıktı sadece pembe bir poşeti verdiklerini gördüm. Oradaki diğer Barış'a çevik kuvvetin geldiğini söyledim. Ellerinde başka poşetler ve birkaç belge olduğunu onları vermediklerini söylediler. Onların doktor raporu olduğu söylendi.

Oradaki doktor bende kopyaları var zaten dedi ama polisler yine de onları vermemekte direndi. O an olaylar içinde sadece 1 avukat vardı. Gözümün önünde 2 kişi avukat sen gel bizimle aşağı diyip avukatı götürdüler. Peşlerinden gittim. Avukat iner inmez 50 küsür çevik kuvvet kalkanlarıyla yukarıya doğru çıktı. Arbede yaşandı.

50 küsür kasklı kalkanlı çevik kuvvet polisi yoğun bakımı bastı. Döve döve gözaltı yapıp bizi cop ve kalkanlarla dışarı attılar. Hastaneden dışarı atıldık. Çevik amiri aileye ve bize hakaretler yağdırdı. Dağılmamızı gözaltı yapacağını söyledi. Biraz uzaklaştık. Ben avukatla kavga ettim orada yukarda olmalıydın neden indin diye epey tartıştık. Elinden bir şey gelmediğini söyledi ve üstüme yürüdü. Çevik kuvvet hastanenin önüne konuşlandı girişleri kalkanlarıyla kapattı.Sonra amirleri bize hakaret ederek gidin yoksa gözaltı yaparım dedi O ara yakınları minibüse bindirilip yollandı en son biz ve arkadaşları kalmıştık. Bizi de ite kaka tehdit ederek yolladılar. Bizi uzaklaştırırlarken Ferit'i hastaneden adli tıp kurumuna sevketmişler. Ailesi yanında. Delilleri karartmasınlar diye elimizden geleni yaptık ama sanırım başaramadık. Direndik arkadaşlar ama çok az kişiydik. Allah kahretsin. Geriye dönemeden Ferit'i adli tıpa sevkettikleri haberi geldi. 50'den fazla çevik kuvvet nezaretinde o poşetler ne oldu bilmiyorum.

İnanın elimizden gelen her şeyi yaptık etten duvar ördük engellemeye çalıştık ama o an yoğun bakımda toplasan 20 kişi yoktuk. Çevik dağıttı. Hastanede yaşananların tanığıyım. Korkmuyorum. İlgilenen avukatlar lütfen ulaşın. "  (İSTANBUL)

ÖNCEKİ HABER

Gözler pakette

SONRAKİ HABER

AKP ‘istismar yasasını’ istismar ediyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa