29 Eylül 2013 17:13

Müfettişlerden öğrencilere baskı

Adana’nın Karataş ilçesi ilginç bir soruşturmaya sahne oldu. İl milli eğitim müfettişleri, Karataş Çok Programlı Lisesindeki öğrencilere bir metin imzalatmak istedi. Metnin üzerinde yazılı olan ifadeler ise “Öğretmen Tayfun Gel, öğrencilerle birlikte Gezi eylemleri için pankart hazırladı” şeklindeydi.Eğ

Müfettişlerden öğrencilere baskı
Paylaş

Eğitim Sen Karataş İlçe Yöneticisi Tayfun Gel’in anlattığına göre 19 Eylül Perşembe günü Karataş Çok Programlı Lisesine gelen müfettişler, geçen senenin sınıf başkanlarını bir sınıfta topladı. Müfettişler burada, üzerinde “Öğretmen Tayfun Gel öğrencilerle birlikte Gezi eylemleri için pankart hazırladı. Öğrencileri notla tehdit ederek Halk TV ve Ulusal Kanal’ı izleme telkininde bulundu” ifadeleri yer alan metni öğrencilere imzalatmak istedi. Öğretmenleri hakkındaki suçlamaların doğru olmadığını belirten öğrenciler sınıfı terk etmek istedi ancak müfettişler kağıtları doldurmadan öğrencileri sınıftan çıkarmadı.

‘BANA BİR ŞEY SORULMADI’

Yaşanan olaya tepki gösteren Tayfun Gel, aynı gün okulda bulunmasına rağmen kendisine bir şey sorulmadığını belirtti. Bu olaydan ancak 3-4 gün sonra İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne çağrılarak ifadesinin alındığını belirten Gel, hakkındaki iddiaları görünce çok şaşırdığını vurguladı. Gel, “Bu olayın bende ve ailemde yarattığı tahribat bir yana öğrencilerim bana karşı bir suç işlemiş gibi yüzüme bakamıyor” diye konuştu.

Son iki yılda Karataş’ta bir çok Eğitim Sen üyesinin soruşturmalara maruz kaldığını söyleyen Gel, tüm bunların kendilerini yıldırmaya ve itibarsızlaştırmaya yönelik olduğunu belirterek, “Bir eğitimci olarak bu durumu kınıyorum” dedi.

Olaydan sonra 4 aile reşit olmayan çocuklarından baskı ile ifade alındığı için Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulundu. Ayrıca iki öğrenci de İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne şikayette bulundu. (Adana/EVRENSEL)

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

Son bilet topu

SONRAKİ HABER

Sakarya’daki ırkçı saldırının failine müebbet hapis

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa