29 Eylül 2013 15:17

Kadınlar polis tacizine karşı yürüdü

Kadınlar özellikle Gezi direnişiyle artan gözaltılarda polisin kadınlara yönelik tacizlerini protesto etti. Kadıköy Boğa’da bir araya gelen Anarşist Kadınlar, Yeni Demokrat Kadın, Vicdani Retçi Kadınlar ve HDK Kadın Meclisi buradan Kadıköy İlçe Emniyet Müdürlüğü İskele Polis Merkezi Amirliğine yürüdü

Kadınlar polis tacizine karşı yürüdü
Paylaş

Kadıköy İlçe Emniyet Müdürlüğü önünde okunan basın açıklamasında Gezi direnişinde İzmir’de gözaltına alınan ve sonrasında tutuklanıp ‘ince arama’ adı altında çıplak arama dayatmasına maruz kalan Elif Kaya, Ankara’da gözaltına alınan ve bu süreçte polisin tacizine maruz kalan Eylem Karadağ hatırlatıldı. Açıklamada “Bizleri ne tacizci polisi, ne de onu koruyan yasaları susturabilir” denildi.

‘ANNELİĞİMİ VE İNSANLIĞIMI KAYBETTİM’

Açıklamadan sonra söz alan Reyhan Topal geçen sene Kağıthane Asayiş Büro Amirliğinde tecavüze uğradığını belirterek, yaşadıklarını şu şekilde anlattı: “Anneliğimi ve insanlığımı kaybetmeden önce ben gülmeyi ve yaşamayı bilirdim. Ama bir yıl önce hayatımı çaldılar, anneliğimi çaldılar, çocuklarımı sevemez hale geldim. Gazetelerde manşet olduktan sonra beni arayan devlet yetkilileri çocuklarıma devletin bakabileceğini söylüyorlar. 1 yıl önce nerdeydiniz? Bir yıl önce benim bir hayatım vardı çocuklarıma dokunabiliyordum.” (İstanbul/EVRENSEL)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Tuncel Kurtiz'i binler uğurladı

SONRAKİ HABER

Brezilya'da gecekondu mahallesi sakinleri polis şiddetini protesto etti

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa