29 Eylül 2013 15:12

Tuncel Kurtiz'i binler uğurladı

Usta sanatçı Tuncel Kurtiz, Balıkıkesir'in Edremit ilçesinde, Kazdağları eteklerinde bulunan Çamlıbel köyünde toprağa verildi. Son 13 yılını burada geçiren Kurtiz yine son adres olarak Kazdağları’nı istemişti.Cuma günü evinde yaşamını yitiren sinema ve tiyatro sanatçısı Tuncel Kurtiz 'in cenazesi Balık

Tuncel Kurtiz'i binler uğurladı
Paylaş

Cuma günü evinde yaşamını yitiren sinema ve tiyatro sanatçısı Tuncel Kurtiz 'in cenazesi Balıkesir 'in Edremit ilçesinde, Kazdağları eteklerinde bulunan Çamlıbel köyünde kalabalık bir törenle defnedildi.

Tarık Akan, Kenan İmirzalıoğlu, Kıvanç Tatlıtuğ, Halit Ergenç gibi pek çok sanatçının da katıldığı cenaze töreni bugün öğlen saatlerinde sona erdi. Cenaze için bir araya gelen yaklaşık 10 bin kişi sık sık Gezi direnişi için atılan sloganları yineledi. Buradan ilham alan kitle ‘Her yer Tuncel her yer Kurtiz’ sloganlarıyla Kurtiz’e eşlik etti.

Kurtiz’in kayınbiraderi Erhan Şeker, sanatçı dostları Tarık Akan, Menderes Samancılar, Atilla Saral ile bazı yakınları, bugün saat 12.00’de, cenazeyi hastane morgundan alıp Çamlıbel Köyü’ndeki evine getirdi. Kurtiz’i son yolculuğuna uğurlamak üzere sevenleri ve çok sayıda sanatçı da köye akın etti.

Köyün girişinde araç kuyrukları oluştu. Altın Portakal Yaşam Boyu Onur Ödülü sahibi olan ve onlarca filmde birçok karaktere hayat veren Kurtiz’in eşi Menend Kurtiz ve kayınbiraderi Erhan Şeker ile işlettiği Zeytinbağı adlı butik otelin önüne gelen hayranları zaman zaman gözyaşı döktü. Sanatçının bir hayranı aracından Beethoven’a ait eserler dinletti. Daha sonra sevenleri, Beethoven’a ait eserlerin bulunduğu CD’yi Kurtiz’in evindeki müzik çalara taktı. (KÜLTÜR SERVİSİ)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Hewler'de bombalı saldırılar: 6 ölü 62 yaralı

SONRAKİ HABER

Emekli-Sen: 1 milyon 100 bin emekli bin liranın altında maaş alıyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa