28 Mayıs 2011 11:46

İşte AKP’nin demokrasi anlayışı

TORBA yasayı protesto etmek amacıyla KESK, DİSK, TMMOB ve TTB tarafından düzenlenen Karadeniz yürüyüş kolunun Çorum’daki eylemine katıldıkları için daha önce haklarında soruşturma açılan Emek Partisi üyeleri, şimdi de hakim karşısına çıktılar.Önceki gün mahkemeye çıkmadan önce bir basın

İşte AKP’nin demokrasi anlayışı

Paylaş

Önceki gün mahkemeye çıkmadan önce bir basın açıklaması yapan EMEP İl Başkanı Hikmet Aydın, “Demokrasi getireceğiz diye anayasa referandumu yapıyor, ama sadece yargıyı ele geçirmek, kendi yandaşlarını başa getirmekten başka bir amacı olmadığı ortaya çıkıyor. AKP’nin ileri demokrasisi padişahlık peşinde koşuyor. Padişah beğenmedi diye heykeller yıkılıyor. İleri demokrasi ilimizde hak arama eylemlerine katılan kamu emekçilerine ve kamu emekçilerine destek verdik diye partimiz üyelerine adli soruşturma açıyor. Mahkemelerde yargılayarak hak alma mücadelesine katılma, destek verme, ekmek isteme diye gözdağı veriyor. Bir partiyi ve üyelerini kamu emekçilerinin yanlarında oldunuz diye yargılıyor. Ama biliniz ki partimiz kamu emekçilerinin, işçilerin, köylülerin, tüm yoksulların ve ezilenlerin yanında olmaya devam edecektir. Bizler dün de sizlerin her türlü baskı ve tehditlerinizden korkmadık bundan sonra da korkmayacağız” dedi.

EMEP Milletvekili Adayları Hasibe Beyaz ve Ali Ekber Üşüdür’ün de hazır bulunduğu basın açıklamasında konuşan Aydın, “AKP’nin ileri demokrasisinin en güzel örneğini yaşıyoruz” diyerek, emek ve demokrasi güçlerinin bu tür uygulamalarla susturulamayacağını dile getirdi.

Aydın, “İşçiler, emekçiler, kadınlar, köylüler, esnaflar, gençler, kaderlerini başkalarının eline vermemeli. Kendileri için demokrasiyi, ancak kendilerinin temsil edeceğini bilmeli” diyerek, ezilenlerin kendi hukuku ve yasalarını belirlemek için siyaset sahnesinde bir figüran olmaktan çıkıp, kendi sınıf örgütlenmesiyle, kendi temsilcileriyle; demokrasi için, özgürlük için, iş için, ekmek için yerini alması gerektiğini vurguladı. (Çorum/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

Gebze’de Sibel Üresin protestosu

SONRAKİ HABER

Emeklilikte yaşa takılanlarla ilgili düzenleme hükümet gündeminde yok

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa