27 Eylül 2013 18:46

Öğretmenlerin sessiz yürüyüşü

ELAZIĞ’ın Karakoçan ilçesinde okul bahçesinden zorla bir öğrencinin alınıp götürülmek istenmesini engelleyen öğretmenler Mutlu Buğday ile Habib Yıldız’ın, Fethi A. İsimli şahıs ile yanındaki kişiler tarafından dövülmesi, ilçede görev yapan öğretmenler tarafından dün yapılan yürü

Öğretmenlerin sessiz yürüyüşü
Paylaş

İddiaya göre, Karakoçan ilçesi Cengiz Topel Ortaokulunda bir genç okul bahçesine girerek teneffüste bulunan bir öğrenciyi zorla okul dışında bekleyen ve oğluyla kavga ettiği ileri sürülen, ilçede bar işletmeciliği yapan Fethi A.’nın yanına götürmek istedi. Durumu gören Fen Bilgisi Öğretmeni Mutlu Buğday, öğrencisini zorla götürmek isteyen kişinin elinden alıp, bu kişiyi de kolundan tutup okul dışına götürdü. Bu sırada dışarıda bekleyen Fethi A., okul bahçesine girerek, Öğretmen Buğday’a saldırıp dövdü ve tehdit etti. Bu sırada okulun Rehber Öğretmeni Habib Yıldız da devreye girerek, saldırganı okul dışına çıkarmaya çalıştı. Fethi A., bunun üzerine dışarıda bekleyen kendi çevresindeki gençleri çağırarak öğretmenler Fethi Akbulut ve Habib Yıldız’a birlikte saldırdı.

‘İLÇE EMNİYETİN SORUMLULUĞU VAR’

Saldırı, Eğitim Sen, Eğitim Bir-Sen ve Türk Eğitim-Sen’in ortak eylemi ile protesto edildi. Öğretmenler olayın yaşandığı Cengiz Topel Ortaokulu önünden Hükümet Konağı önüne kadar yürüdü. Hükümet Konağı önünde üç sendika adına yapılan açıklamada, “Bu olayın bu noktaya gelmesinde Karakoçan Emniyet Müdürlüğünün de ihmali olduğuna inanıyoruz. Geçen yıllarda da öğretmen arkadaşlarımıza yapılan saldırı sonucunda herhangi bir cezai müeyyide uygulanmadığından, saldırganlar bundan cesaret almış, dün yapılan saldırıyı da geçekleştirmişlerdir” denildi. (Elazığ/DHA)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Sorgulayarak yaşayın

SONRAKİ HABER

Gülten Kaya: Ahmet Kaya’nın hatırasını talan etmelerine seyirci kalamazdık

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa