27 Eylül 2013 16:09

Belediye başkanları grevi ziyaret etti

Dersim’de talepleri için 9 gündür grevde olan AKSA işçilerinin bugünkü ziyaretçileri belediye başkanlarıydı.Bugün 9 gündür işyerlerinin önünde direnen işçileri Dersim Belediye Başkanı Edibe Şahin, Pertek Belediye Başkanı Kenan Çetin, Pertek Belediyesi Meclis üyeleri, Pertek Ziraat Odası B

Belediye başkanları grevi ziyaret etti
Paylaş
Kemal Özer

Bugün 9 gündür işyerlerinin önünde direnen işçileri Dersim Belediye Başkanı Edibe Şahin, Pertek Belediye Başkanı Kenan Çetin, Pertek Belediyesi Meclis üyeleri, Pertek Ziraat Odası Başkanı Hüseyin Mak, Sanatçı Ferhat Tunç, EMEP ve BDP İl Örgütleri ziyaret etti.

İşçiler ziyaretçileri “Yaşasın sınıf dayanışması”, “ İş ekmek yoksa barış da yok”, “Yaşasın devrimci dayanışma” sloganlarıyla karşıladı. Burada işçilere seslenen Dersim Belediye Başkanı Edibe Şahin, “Sizler aslında bu örgütlü gücün pratiğini geçen yıl gösterdiniz. İşten atılan 20 işçi arkadaşınız işe alınıncaya kadar mücadele etiniz ve başarıya ulaştınız. İnanıyoruz ki bu haklı mücadelenizde de başarıya ulaşırsınız. Bizler bu haklı davanızda yanınızdayız” dedi.

Pertek Belediye Başkanı Kenan Çetin işçilere haklı mücadelelerinde yanlarında olduklarını belirterek, “İş, ekmek, özgürlük mücadelenizde partim ve Pertekliler adına sizleri selamlıyorum. Pertek halkı ve Emek Partisi olarak , sizlerin iş güvencesi, kıdem ve ücret haklarınız için verdiğiniz mücadelenizin  yanındayız. Mücadelenizde başarılar diliyoruz” dedi.

Sanatçı Ferhat Tunç yaptığı açıklamada, “Verdiğiniz mücadele ekmek mücadelesidir ve haklılığınızı her zaman koruyacağınızdan eminiz mücadelenizin zaferle biteceğine eminim” dedi.

Bu arada kurumda çalışan Tes-İş’e üye 25 işçi sendikadan istifa ederek Enerji-Sen’e üye olarak greve katıldı. (Dersim/EVRENSEL)

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

Öğretmenlere saldırı protesto edildi

SONRAKİ HABER

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı: Doğalgaz, olması gerekenden yüzde 59 daha ucuz

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa