Kadınları aşağılayan programdan haberiniz var mı?

Kadınları aşağılayan programdan haberiniz var mı?

İstanbul Milletvekili Levent Tüzel, Av.Ömer Tuğrul İnançer’in çalışan kadınlar için sarf ettiği “Ben karımla, çocuğumla eşit değilim. Eşim değil, zevcem olur. Karı da kurumsallığı anlatmak için kullanılır” ifadesini Meclise taşıdı.Tuğrul İnançer  daha önce de TRT’deki ramazan program

Tuğrul İnançer  daha önce de TRT’deki ramazan programında “Hamileliği, davul çalarak ilan etmek bizim terbiyemize aykırıdır. Böyle bir karınla sokakta gezilmez” demişti. Tüm bu sözleri anımsatan Levent Tüzel, Meclis Başkanlığına Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin’in yanıtlaması istemiyle bir soru önergesi verdi. Tüzel, her iki isim için de ayrı hazırlanan soru önergesinde; Devletin resmi yayın organının açıkça, Anayasanın eşitlik, laiklik, sosyal ve hukuk devleti ilkelerine aykırı program yapılmasının kabul edilemeyeceğini söyledi.
Levent Tüzel, kadına karşı aşağılayıcı, ayrımcı ve kadının insan haklarını ihlal ederek, nefret suçu işleyen Ömer Tuğrul İnançer’in programının kaldırılması gerektiğini de söyledi ve Arınç’a böyle bir düşünceleri olup olmadığını sordu.

TUĞRUL İNANÇER HANGİ KRİTERE SAHİP?

Tüzel, bu programın hangi kamusal amaç doğrultusunda yapıldığını, mesleği avukatlık olan Ömer Tuğrul İnançer’in bu program için hangi kriterler üzerinden tercih edildiğini de sordu.
Ayrıca; programın maliyeti, İnançer’e program başına ücret ödenip ödenmediği de soru önergesinde yer aldı
İstanbul Milletvekili Levent Tüzel, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına ise Ömer Tuğrul İnançer’in Gönül Dünyamız adlı kadınları aşağılayan  programından bilgisi olup olmadığı, ve “Devletin resmi kanalı olan TRT’de, çağ dışı ve gerici bu türden konuşmaların yayımlanması, Hükümetinizin kadın istihdamını arttırma ve kadına yönelik ayrımcılığa ilişkin politikalarıyla ne kadar uyuşmaktadır?” Sorusunun da cevabını istedi. (Ankara /EVRENSEL)

www.evrensel.net