25 Eylül 2013 19:13

Kargo işçileri örgütleniyor

“İnsan unsurunun en önemli faktör olduğuna inanıyoruz. Bilinçli çalışma, dürüstlük, sabır, tutarlılık, üstün kalite, gelişme ve geliştirme, koşulsuz sevgi, yardım etme ve yüreklendirme; oluşturduğumuz kültürün dayandığı temel ilkelerdir” Çalışanına değer verdiğini onu önemsediğini

Kargo işçileri örgütleniyor
Paylaş

Türkiye’de kargo sektörü denince ilk akla gelenler, uzun çalışma saatleri, ağır çalışma koşulları, düşük ücrettir. Türkiye’de küçüklü büyüklü onlarca korgo şirketinde 100 bine yakın işçi çalışıyor.
Son dönemde MNG, Yurtiçi Kargo işçileri sendikalaşma mücadelesi veriyor. Ancak yasal haklarını kullanan işçilerin çoğu patronlar tarafından işten atılıyor. Türkiye’nin değişik illerinde direnişte olan MNG ve Yurtiçi Korgo işçileri, insanca çalışma koşulları istiyor.
Nakliyat-İş Sendikasında örgütlenme mücadelelerini sürdüren işçiler, İstanbul, Ankara, İzmir, Konya, Antep’te direnişte.
Nakliyat-İş Örgütlenme Uzmanı Mehrali Bozgun, korgo işçilerinin uzun çalışma saatleri, düşük ücret ve ağır çalışma koşullarına karşı sendikalı olduğunu dile getirdi. Patronların sendikalaşmayı engellemek için taşeronları kullandığını dile getiren Bozgun, sendikaya üye olan işçilerin baskı altına alındığını belirtti. Sendikalaşmadan sonra patronların bazı iyileştirmelere gittiğini de sözlerine ekleyen Bozgun, yetki alana kadar mücadele edeceklerini söyledi. (İstanbul/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

Maliye Bakanı sürgünleri savundu

SONRAKİ HABER

İspanya Komünist Partisi (Marksist-Leninist) 9. kongresini topladı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa