25 Eylül 2013 17:05

Kutluer Festivali renkli başladı

4. Uluslararası Şefika Kutluer Festivali, Geleneksel Kore Dans ve Müzik Gösteri Grubunun oldukça renkli ve coşkulu gösterisi ile başladı. Festivalin açılışında konuşan ‘Sihirli Flüt’ Şefika Kutluer, Ankara’da doğan bir sanatçı olarak Ankara’nın, kültür başkenti olmasında bir damla olmaya çalıştı

Kutluer  Festivali renkli başladı
Paylaş

4. Uluslararası Şefika Kutluer Festivali, Geleneksel Kore Dans ve Müzik Gösteri Grubunun oldukça renkli ve coşkulu gösterisi ile başladı. Festivalin açılışında konuşan ‘Sihirli Flüt’ Şefika Kutluer, Ankara’da doğan bir sanatçı olarak Ankara’nın, kültür başkenti olmasında bir damla olmaya çalıştığını söyledi.

İKİ KİŞİLİK ORDU GİBİ

Kâr amacı gütmedikleri için festivali ticari sponsora açmadıklarını belirten Kutluer, eşi Refik Kutluer ile iki kişilik bir ordu gibi çalıştıklarını, Ankara’ya vefa borçlarını ödemek istediklerini açıkladı. Daha sonra sahneye Geleneksel Kore Dans ve Müzik Gösteri Grubu geldi. Üç bölüm halindeki müzik ve dans gösterisi büyük beğeni topladı. Kore’nin geleneksel kültürünün dans ve yöresel kıyafetlerle sergilendiği gösteride  grup, “sevgi ve barış” mesajları verdi. (Ankara/EVRENSEL)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Çalıkuşu ve Kaçak’ın taht savaşı

SONRAKİ HABER

Urfa’da sağanak yağış hayatı felç etti

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa