25 Eylül 2013 15:16

‘Ali’nin katillerini üniversitede istemiyoruz’

Yeditepe Üniversitesi öğrencileri, üniversite yemekhanesinde “bedava yemek” yiyen polisleri protesto etti.Yeditepeliler pazartesi günü gerçekleştirilen forumda üniversitelere polisin yerleştirilecek olmasına karşı eylem kararı almıştı. Yıllardır kendi üniversitelerinde bedava yemek yiyen polisleri de istemediklerini belirten

‘Ali’nin katillerini üniversitede istemiyoruz’
Paylaş

Yeditepeliler pazartesi günü gerçekleştirilen forumda üniversitelere polisin yerleştirilecek olmasına karşı eylem kararı almıştı. Yıllardır kendi üniversitelerinde bedava yemek yiyen polisleri de istemediklerini belirten öğrenciler, bugün 12.00’de yemekhanede toplandı. Çatal, kaşıklarla ses çıkarma eylemi gerçekleştiren öğrenciler adına bir de konuşma yapıldı.

Forum adına söz alan bir öğrenci, “Biz Yeditepe öğrencileri, yemeklerin pahalı olması sebebiyle burada yemek yiyemezken, üniformalı polislerin bizlerle aynı masada yemek yemesini istemiyoruz. Ali İsmail Korkmaz’ın katillerini üniversitemizde istemiyoruz!” dedi.  Ardından alkışlarla, çatal kaşıklarla ses çıkarma eylemi sürdürüldü. Gezi direnişinde yitirilenlerin adları okundu. Yemekhanedeki tüm öğrenciler, sırayla Gezi eylemlerinde öldürülenderin adlarının okunmasının ardından “burada” diye bağırdı.

Üniversitenin özel güvenlikleri de yemekhanedeydi. Kamerayla görüntü alan güvenlik görevlisi, öğrencilerin tepkisini çekti. Eylemin özel güvenlik ekibince önceden öğrenilmesi ve yemek yemeye gelen polislerin kampüs kapısından geri çevirilmesi ise öğrenciler arasında espri konusu oldu. Çok sayıda öğrencinin destek verdiği protesto eylemi herhangi bir saldırıyla karşılaşılmadan sona erdi. (İstanbul/EVRENSEL)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Tıp eğitimi oyuncak değil

SONRAKİ HABER

Evrensel 25 yaşında: Gerçeklerden vazgeçmeyeceğiz

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa