24 Eylül 2013 16:06

Seçim sonuçları istifa getirdi

Almanya’da Pazar günü yapılan seçimlerden yenilgiyle çıkan FDP ve Yeşiller’de genel başkanlar istifa etti. Daha önce koalisyon ortağı olan Hür Demokrat Parti’nin (FDP) Genel Başkanı Philip Rösler dün yaptığı açıklamada genel başkanlıktan istifa ettiğini duyurdu. Rösler’in yerine partinin Kuzey Ren Ves

Seçim sonuçları istifa getirdi

Paylaş

Genel seçimlerden oy kaybıyla çıkan Yeşiller Partisi’nde de eş başkanlar Claudia Roth ve Cem Özdemir ile birlikte parti yönetim kurulu istifa etti. Roth ve Özdemir, yaptıkları açıklamada, 6 kişilik yönetim kurulu ile 16 kişilik parti konseyinin, sonbaharda yapılacak parti kurultayında tümüyle yeniden seçileceğini ifade ettiler.

Özdemir, yapılacak kurultayda yeniden eşbaşkanlık için aday olabileceğini belirtirken, Roth’un ise aday olmayacağını açıkladı. Dün bir Alman televizyonuna konuşan Roth, partinin yeni bir başlangıç yapması için eşbaşkanlık görevine yeniden aday olmayı düşünmediğini ifade etti. Geçtiğimiz dönem pek çok konuda hedeflerin tutturulamadığını belirten Roth’un yeni hedefi ise partisi adına Meclis Başkan Yardımcısı olmak. Roth partisinin CDU/CSU ile bir koalisyon hükümeti kurmasına ise sıcak bakmadığını dile getirdi. (Köln/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

Kan davaları Meclise taşındı

SONRAKİ HABER

'Facebook'un paylaştığı kullanıcı bilgileri, açıklanandan daha fazla'

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa