25 Eylül 2013 11:29

AKSA grevi kararlılıkla sürüyor

Çalışma koşullarının iyileştirilmesi için greve başlayan AKSA elektrik işçilerinin mücadelesi sürüyor. Maaşlarının insanca yaşanacak bir düzeye çıkarılması, fazla mesai ücretlerinin ödenmesi, iş güvenliği gereçleri ile kıyafetlerinin temin edilmesi ve zorunlu rotasyonların durdurulması  gibi taleplerl

AKSA grevi kararlılıkla sürüyor
Paylaş

7. gününü geride bıraktıkları grev boyunca kent merkezinde yürüyüşler ve basın açıklamaları yapan işçiler dün de Elazığ-Dersim karayolunu trafiğe kapattı.

Greve destek ziyaretleri de sürüyor, grev yerini ziyaret eden siyasi parti, sendika ve kitle örgütleri greve desteklerini açıklıyor. Dersim’de bir araya gelen emek ve demokrasi güçleri grevle dayanışmayı büyütmek için dayanışma komitesi kurdu. Komite greve destek için her gün etkinlikler yapacak. Dün akşam işçileri ziyaret eden emek ve demokrasi güçleri adına konuşan Eğitim Sen Şube Başkanı Hasan Ölgün, greve sonuna kadar sahip çıkacaklarını dile getirdi.

İşçiler ise şirket yöneticilerinin henüz kendileriyle görüşmemesine tepkili. Bu ücretle çalışmaya devam etmeyeceklerini söyleyen işçiler, üyesi oldukları DİSK’e bağlı Enerji Sen’in muhatap olarak kabul edilmesini istiyor.

ELAZIĞ AKSA DA  HAREKETLENDİ

Öte yandan AKSA bünyesinde Elazığ’da çalışan işçiler de maaşlarının artırılmasını talep ediyor. İçinde işçiler ve sendika genel başkanı Ali Duman’ın da yer aldığı bir heyet Elazığ’a giderek işçilerle görüştü. Elazığ AKSA işçileri de kısa bir süre iş bıraktı. (Dersim/EVRENSEL)

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

Stadyumları mı fethedeceksiniz?

SONRAKİ HABER

Türkiye silah satış cirosunu artırıyor: ASELSAN ve TUSAŞ ilk yüze girdi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa