EMEP

EMEP'ten Feniş direnişine destek ziyareti

Emek Partisi (EMEP) Gebze ve Darıca ilçe başkanları, yöneticileri, üyeleri ve Emek Gençliği direnişteki Feniş işçilerini ziyaret etti. Ziyaret için saat 11:00'de Feniş parkında toplanan kitle, “Feniş İşçisi yalnız değildir”, “Birleşe birleşe kazanacağız”, “İş ekmek yoksa barış da yok” slog

İşçilerle birlikte Emek Partilileri karşılayan, Çelik-İş Sendikası Gebze Şube Başkanı Şerafettin Koç “Bugün direnişimizin 15.günündeyiz, dün de Taksim’de İstiklal Caddesi Galatasaray Lisesi önünde, disiplinli, başarılı bir eylem gerçekleştirdik. Bugün birçok gazetede dünkü eylemimizle ilgili haberler çıktı. Yani yerelden ulusal medyaya haber konusu olabilmiş olmak bile sesimizin duyulması açısından önemli. Bugün de bize desteğe gelen Emek Partili arkadaşlarımız var. Kadınlar ve ev hanımları bizlere evde yaptıkları yiyecekleri ve çocuklarımız için kırtasiye malzemeleri getirmişler, kendilerine çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Konuşmasına işçileri selamlayarak başlayan Emek Partisi Gebze İlçe Başkanı Hasan Atik ise “Kapitalizmin tüm saldırılarına, işverenlerin pervasızlığına karşı evine ekmek götürmek isteyen 520 işçinin mücadelesi 15 gündür sürüyor. Feniş direnişi bu ülkede ilk değildir. Ülkemizde dünden bugüne onlarca işyerinde böyle saldırılar gerçekleştirilmiş ve hak gaspları yaşanmıştır. Biz Emek Partisi  ve bu ülkenin onurlu işçileri olarak bu tür saldırılara müsaade etmeyeceğiz. Feniş işçilerinin mücadelesi Türkiye işçi sınıfının da mücadelesi olmalı. Emek Partisi olarak direniş olumlu bir şekilde sonuçlanana dek sizlerin yanında olmaya devam edeceğiz. Bu mücadeleyi hep birlikte sürdürmek dileğiyle hepimize başarılar diliyorum” diye konuştu.

Emek Gençliği Gebze üyeleri,  Feniş’te direnişte olan işçilerin çocukları için kırtasiye malzemesi topladı.

Ziyaret sırasında Gebze halkından toplanan kırtasiye malzemeleri işçilere teslim edildi.

Yardımları teslim eden Emek Gençliği’nden Deniz Uludağ, şöyle konuştu:

“Feniş’teki işçi abilerimiz, ablalarımız, kardeşlerimiz yaklaşık 15 gündür direnişteler. Patronun vermediği 3 aylık maaşlarını ve kıdem tazminatlarını almak için direniyorlar. Hemen hemen yüzde 80’inin çocukları var.  Ve geçtiğimiz hafta 2013-2014 eğitim ve öğretim yılı başladı. Buradaki işçi arkadaşlarımızın evlerine bir ekmek götürememenin derdi yetmezmiş gibi, şimdi de akıllarında şu sorular var, ‘Çocuğuma bir silgi, kalem, defter alamayacak mıyım’ , Çocuğum ‘baba anne benim neden kalemim, defterim yok’  derse onlara ne cevap vereceğim.’ Biz Emek Gençliği olarak bu sıkıntıların yaşanmaması için Gebze halkından bu kırtasiye malzemelerini topladık. Emek Gençliği olarak işçi arkadaşlarımızın yanında olacağız. Son olarak diğer fabrikalarda çalışan işçi arkadaşlarımıza söylemek istediğim bir şey var. Bugün Feniş işçilerinin başına gelenler yarın sizlerin de başına gelebilir. Hepimiz birleşmeliyiz, işçiler haklarını alana kadar onlara maddi, manevi elimizden ne geliyorsa destek olmalıyız.” (Gebze/EVRENSEL)

www.evrensel.net