22 Eylül 2013 21:32

Kenya'da AVM katliamı rehine kriziyle sürüyor

Kenya'nın başkenti Nairobi'de dün bir alışveriş merkezinde gerçekleştirilen saldırıda 68 kişi yaşamını yitirdi, 175 kişi de yaralandı.Saldırıyı Somali merkezli, el Kaide bağlantılı el Şebap örgütü üstlendi. Saldırganların halen 10-15 civarı rehineyle birlikte alışveriş merkezinin içinde bulunduğu bildiriliyor.B

Kenya'da AVM katliamı rehine kriziyle sürüyor

Paylaş

Saldırıyı Somali merkezli, el Kaide bağlantılı el Şebap örgütü üstlendi. Saldırganların halen 10-15 civarı rehineyle birlikte alışveriş merkezinin içinde bulunduğu bildiriliyor.

Bu sabah itibariyle Nairobi'nin Westlands bölgesinde bulunan Westgate alışveriş merkezinden silah seslerinin gelmeye devam ettiği aktarıldı.

Kenya güvenlik kuvvetleri, bölgede rehineleri kurtarma operasyonunun halen devam ettiğini bildirdi. Şu ana kadar yapılan pazarlıklar neticesinde 5 rehinenin serbest bırakıldığı ifade edildi.

Toplamda bine yakın kişinin AVM'den sağ salim çıkarıldığı öğrenildi.

Kenya Devlet Başkanı Uhuru Kenyatta, saldırının Kenyalıları korkutmayı ve bölmeyi amaçladığını söyledi. Kenyatta, "Ama teröristler yenilecek" dedi. Reuters'a göre yaşamını yitirenler arasında Kenyatta'nın akrabaları da var.

Görgü tanıklarına saldırı öncesi saldırganlar, önce Müslümanların bölgeyi terk etmesini istedi. Daha sonra da saldırdı. (DIŞ HABERLER)

ÖNCEKİ HABER

Barzani açık ara önde

SONRAKİ HABER

Iğdır'da hayali seçmen vakası: Polis lojmanlarına 375 kişi kaydırıldı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa