Tacikistan ve Fransa tatbikatta ortak

Tacikistan ve Fransa tatbikatta ortak

TACİKİSTAN ile Fransa ortak askeri tatbikat düzenliyor. Tacikistan Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, 25 Mayıs’ta Tacikistan’da başlayan tatbikat, 11 Haziran’a kadar devam edecek.Tacikistan ve Fransa silahlı kuvvetlerinin ortaklaşa düzenlediği tatbikat, Fahrabad poligonunda gerçekleşiyor. Tatbikatın birinci eta

TACİKİSTAN ile Fransa ortak askeri tatbikat düzenliyor. Tacikistan Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, 25 Mayıs’ta Tacikistan’da başlayan tatbikat, 11 Haziran’a kadar devam edecek.

Tacikistan ve Fransa silahlı kuvvetlerinin ortaklaşa düzenlediği tatbikat, Fahrabad poligonunda gerçekleşiyor. Tatbikatın birinci etabı Fahrabad poligonunda, ikinci etabının ise Ramitsk vadisinde yapılacak.

Tatbikatla ilgili basını bilgilendiren Tacikistan Savunma Bakanlığı basın daire başkanı Faridun Mahmadaliyev, ortak anti-terör tatbikatına 100 asker katıldığını belirtti. Tatbikatın dağlık alanda yapıldığını belirten Mahmadaliyev, tatbikatın Tacikistan ile Fransa savunma bakanlıkları arasındaki askeri işbirliği anlaşması kapsamında gerçekleştirildiğini ifade etti. (DIŞ HABERLER)

www.evrensel.net