Feniş işçileri AKP binasına yürüdü

Feniş işçileri AKP binasına yürüdü

Ücret ve tazminat alacakları için fabrikalarını işgal eden Feniş işçilerinin sokak eylemleri de sürüyor.Fabrikadan dün akşam Gebze Meydanı’na yürüyen işçiler, “Birleşe birleşe kazanacağız”, “Gebze Feniş işçisine sahip çık”, “Kıdem tazminatımız gasp edilemez”, &ldquo

Fabrikadan dün akşam Gebze Meydanı’na yürüyen işçiler, “Birleşe birleşe kazanacağız”, “Gebze Feniş işçisine sahip çık”, “Kıdem tazminatımız gasp edilemez”, “İş ekmek yoksa barış da yok” sloganları attı. Yol boyunca esnaf ve halk alkışlarla destek verdi.

Gebze’nin girişinde Gebze Sendikalar Birliği Feniş işçilerini karşıladı. Gebze Meydanı’ndaki basın açıklamasında konuşan Çelik-İş Gebze Şube Başkanı Şerafettin Koç, “İki haftadır direniyoruz. Feniş işçileri olarak Gebze’nin işçilerinden emekçilerinden destek ve dayanışmalarını bekliyoruz. Çünkü uğradığımız haksızlığı ancak böyle giderebiliriz. Hükümet, Çalışma Bakanlığı bu sorunu çözmeli” dedi.

Gebze Sendikalar Birliği adına Petrol-İş Gebze Şube Başkanı Süleyman Akyüz de Feniş işçilerinin onurlu direnişini desteklediklerini, hep birlikte bu hak gaspına karşı mücadele edeceklerini kaydetti.

Basın açıklamasından sonra işçiler polisin engelleme girişimlerine rağmen AKP binasına yürüdü. İşçiler, AKP binası önünde sloganlar atarak Hükümetin seslerini duymasını istedi. (Gebze/EVRENSEL)

www.evrensel.net