20 Eylül 2013 17:28

Futbolda siyaseti istemeyenler siyaset yapıyor

Son zamanlarda futbol başta olmak üzere neredeyse tüm sporlara siyaset bulaşmış durumda. Her ne kadar “sporda siyaset istemiyoruz” deseler de spor üzerinden siyaseti AKP’nin ta kendisi yapmaktadır.Gezi parkı olaylarının statlara yansıyacağından korkan AKP hükümeti gülünç kararlar almaktadır. Fenerbahçe – Gal

Futbolda siyaseti istemeyenler siyaset yapıyor
Paylaş
Oğuz Fırat

Son zamanlarda futbol başta olmak üzere neredeyse tüm sporlara siyaset bulaşmış durumda. Her ne kadar “sporda siyaset istemiyoruz” deseler de spor üzerinden siyaseti AKP’nin ta kendisi yapmaktadır.
Gezi parkı olaylarının statlara yansıyacağından korkan AKP hükümeti gülünç kararlar almaktadır. Fenerbahçe – Galatasaray maçının Kayseri’ye verilme sebebi de bu gülünç kararlardan biridir. AKP hükümetinin kalesi olan Kayseri’de olay çıkmayacağı düşünülerek bu maç Kayseri’de oynanmıştır. AKP hükümeti bu maç için çevre illerden çevik kuvvet ekiplerini Kayseri’ye getirmiştir. Bir diğer gülünç durumda “Sporda siyaset istemiyoruz”  diyen başkanın bizden aldığı vergilerle kendi adına stad açmasıdır. Gezi eylemlerine verdiği desteklerden dolayı Çarşı taraftar grubu sıkı markaj altına alınmış durumda. Beşiktaş maçının olacağı gün başbakan gelecek diye polisin havaya ateş açarak İnönü stadyumunun önünden geçmesi, ve Çarşı grubunu kışkırtması tamamen planlanmış olaylardır. Çarşı grubuna adeta kin duyan başbakan, gezi eylemlerinin intikamını almak için akla gelmeyecek oyunlar oynamaya devam ediyor.

‘DAHA YENİ BAŞLIYORUZ’

Biz taraftar gruplarına düşen, futbolu sadece endüstriye çevirmek değil, futbolun içinde bir çok sosyal olayı ve talepleri dile getirmektir.  
Bu siyasetten para kazanan ve AKP yandaşlığı yapan patronlarda en az AKP hükümeti kadar korkmalıdır çünkü DAHA YENİ BAŞLIYORUZ.

Kayseri

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Kafası kapıya sıkışan asker yaşamını yitirdi!

SONRAKİ HABER

Birleşik Krallık seçimleri: Brexit talebi karşılık buldu

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa