27 Mayıs 2011 14:56

Performansa dayalı sistem kaldırılsın

İSTANBUL Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi’ne bağlı Diş Hekimliği Fakültesi’nde performansa dayalı döner sermaye sistemine bağlı çalışanların eşit ücret alamaması ve ücretlerin de gecikmesi sebebiyle sağlık emekçileri 1 günlük iş bırakma eylemi yaptı.SES’in çağrısı üzerine bir ara

Performansa dayalı sistem kaldırılsın

Paylaş

SES’in çağrısı üzerine bir araya gelen, “Performans sistemi iş barışını bozuyor eşitlik, adalet istiyoruz” yazılı pankart açan sağlık emekçileri, performans sisteminden vazgeçilmesi, döner sermayelerin yeniden düzenlenmesi taleplerini haykırdı. Diş hekimliği binası önünde türkülerle, halaylarla eylem yapan sağlık emekçilerine hastaneye gelen hastalarda alkışlarıyla destek verdi.

Sağlık emekçileri adına basın metinini okuyan SES iş yeri temsilcisi Özlem Seren döner sermaye dağılımındaki adaletsizliğin çalışanlar arasında huzursuzluğa yol açtığını söyledi. “İş barışının bozulmasından, huzursuzluklardan ve sağlık hizmeti sumunda yaşanacak sorunlardan artık bizler sorumlu değiliz” diye yönetimi uyaran Seren, uygulanan  performans sisteminde, kurumun kazanacağı paranın hedeflediğini, hastanın da müşteri olarak görüldüğünü ve bu performans sisteminden derhal vazgeçilemesini söyledi. Herkese eşit, ücretsiz, nitelikli ve ulaşılabilir bir sağlık hizmetinin mümkün olduğunu belirten Seren, hastanede ücretsiz olarak çalışan doktor işçilerin ve taşeron çalışanların da kadrolu olmaları talebinde bulundu. döner sermaye dağılımındaki adaletsizlik giderilmediği sürece sağlık hizmeti vermeyi bırakacağız diyen Seren talepler karşılanmadığı taktirde 9 Haziran’dan itibaren süresiz greve gidileceğini açıkladı. (İstanbul/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

Eğitim Sen: ‘ikna olmadık’

SONRAKİ HABER

Denizli'de midibüs kaza yaptı: 12 öğrenci yaralandı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa