'Böcek' operasyonu: 10 gözaltı

 Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar (YTB) Başkanı Kemal Yurtnaç'ın odasına "böcek" diye tabir edilen dinleme cihazı konulmasına ilişkin yapılan operasyonda, 10 kişinin gözaltına alındığı öğrenildi.Başbakanlığa bağlı Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar (YTB) Başkanı Kemal Yurtnaç'ın odasında &

 Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar (YTB) Başkanı Kemal Yurtnaç'ın odasına "böcek" diye tabir edilen dinleme cihazı konulmasına ilişkin yapılan operasyonda, 10 kişinin gözaltına alındığı öğrenildi.

Başbakanlığa bağlı Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar (YTB) Başkanı Kemal Yurtnaç'ın odasında "böcek" bulunduğunun ortaya çıkarılmasının ardından 6 ay önce başlayan soruşturma kapsamında sabah saatlerinde İstanbul, Ankara ve Ardahan'da bazı adreslere polisler tarafından baskın düzenlendi. Baskınlar sonucunda, "böcekleri" yerleştirdiği iddia edilen iki kadın ile birlikte 10 kişinin gözaltına alındığı belirtildi. Gözaltına alınanların ilerleyen saatlerde Ankara'ya getirilmesi bekleniyor. (ANKARA)

www.evrensel.net