20 Eylül 2013 10:46

'Böcek' operasyonu: 10 gözaltı

 Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar (YTB) Başkanı Kemal Yurtnaç'ın odasına "böcek" diye tabir edilen dinleme cihazı konulmasına ilişkin yapılan operasyonda, 10 kişinin gözaltına alındığı öğrenildi.Başbakanlığa bağlı Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar (YTB) Başkanı Kemal Yurtnaç'ın odasında &

'Böcek' operasyonu: 10 gözaltı
Paylaş

 Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar (YTB) Başkanı Kemal Yurtnaç'ın odasına "böcek" diye tabir edilen dinleme cihazı konulmasına ilişkin yapılan operasyonda, 10 kişinin gözaltına alındığı öğrenildi.

Başbakanlığa bağlı Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar (YTB) Başkanı Kemal Yurtnaç'ın odasında "böcek" bulunduğunun ortaya çıkarılmasının ardından 6 ay önce başlayan soruşturma kapsamında sabah saatlerinde İstanbul, Ankara ve Ardahan'da bazı adreslere polisler tarafından baskın düzenlendi. Baskınlar sonucunda, "böcekleri" yerleştirdiği iddia edilen iki kadın ile birlikte 10 kişinin gözaltına alındığı belirtildi. Gözaltına alınanların ilerleyen saatlerde Ankara'ya getirilmesi bekleniyor. (ANKARA)

ÖNCEKİ HABER

Kürt çocuklarının yaşları büyültülüp ceza veriliyor

SONRAKİ HABER

Adana'da eylem ve etkinlik yasağı yine uzatıldı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa