19 Eylül 2013 20:19

İSDEMİR’de mesaj savaşı

İSDEMİR’de Hak-İş’e bağlı Çelik-İş Sendikası ile Türk-İş’e bağlı Türk Metal Sendikası arasında başlayan sendikal rekabet tırmanıyor. Birbirini suçlayan iki sendikadan her gün işçilere mesajlar gidiyor. İşçilerin büyük çoğunluğu şimdilik sessizce iki sendika arasındaki çatışmayı izliy

İSDEMİR’de mesaj savaşı
Paylaş
Halil İmrek

İşte, sendikaların işçilere gönderdiği mesajlar:

ÇELİK-İŞ’İN MESAJLARI

Sevgili Çelik İşçisi; bir dönem önceki sözleşmemizde bir dönemlik yüzde 40 zam aldığımızda, Ereğli’de ise aynı dönem yüzde 4’lere imza atanlar ve bugün bizim mücadelemiz sayesinde aldıkları yüzde 11’i çok görenler çelik işçisinin birlik ve beraberliğini bozamayacaklardır. Çelik işçisi kendisine ihanet edenleri, çalışanları maceraya sürüklemek isteyenleri, asla affetmeyecektir. Yaşasın Hak-İş, Yaşasın Çelik-İş.

Sevgili Çelik İşçisi, İSDEMİR toplu iş sözleşmelerinin altında ezilip İSDEMİR Vakfına yönelenlerin, Ergenekon iddianamesinde finansörlüğünü üstlenerek JİTEM toplantılarını Genel Merkezlerinde yaparak, darbecilerle iş birliği içinde milli iradeyi temsil eden Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini devirmeye yönelik suçtan ağırlaştırılmış müebbet ceza alanların ve haksız mal varlığı edindikleri iddiası ile dosyaları Cumhuriyet Savcılığında bekleyenlerin yüce yargıyı hatırlamaları manidardır. Sizler bunları çok iyi tanırsınız. Bu duygularla Allah’a emanet olun. İSDEMİR Vakfı Başkanı

Sevgili İsdemir Çalışanları; Çelik-İş Sendikasının bütün kadroları dimdik ayakta ve görevlerinin başındadır. Menfaat, çıkar ve vaatler peşinde koşan sizin de bildiğiniz ve şikâyetçi olduğunuz iki temsilci ve sayıları 40’a yakın bu iş birlikçiler, dün de bugün de amaçlarına asla ulaşamayacaktır. 5 bin üyemiz içinde 40’a yakın kişinin ayrılması birlik ve beraberliğimizi bozamayacaktır. Çelik işçisi kararlı duruşu ile bu sarı sendikaya bugün anlamlı bir cevap vermiştir. Yaşasın Hak-İş, Yaşasın Çelik-İş.

TÜRK METAL’İN MESAJLARI

Onurlu İSDEMİR emekçisi, İSCED meydanında aileler huzurunda kavgam yüzde otuzun üstündeki rakam için, ben ANNEME küfür ettirmem ANNEMİ çok seviyorum diyen, Ali Cengiz oyunları iflas etmiştir. TÜRK METAL’in de, İSDEMİR işçisinin de alnı aktır.

Değerli İSDEMİR emekçisi kardeşim, yüzde 30 cebimde, kavgamız yüzde 30’un üstü için diyenlere soruyoruz, peki yüzde 16 kimin cebinde? Ali Cengiz oyunları devam ediyor. Cumanız mübarek olsun.

Değerli İSDEMİR çalışanları, Çelik-İş Sendikası baştemsilci, temsilciler, denetim, disiplin kurulu asil ve yedek üyeleri ile üst kurul ve şube delegeleri, hem sendikadaki görevlerinden aynı zamanda da Çelik-İş’ten istifa ederek topluca Türk Metal Sendikamıza üye oldular. Tüm İSDEMİR emekçileri Türkiye’nin en büyük sendikası Türk Metal dedi. Teşekkürler İSDEMİR emekçileri. (İskenderun/EVRENSEL)

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

'Anadil pazarlık konusu yapılamaz'

SONRAKİ HABER

Urfa’da sağanak yağış hayatı felç etti

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa