20 Eylül 2013 08:57

'Gezi’den Lice’ye Gençlik Barış Köprüsü'

Gezi’de yaşamını yitirenlerin ailelerini ziyaret etmek için İstanbul’dan yola çıkan Barış için Gençlik dayanışması Diyarbakır’a geldi. HDK Amed Meclisi tarafından DTK önünde karşılanan Gençlik dayanışması burada basın açıklaması yaptı. Gençlik dayanışması adına basın açıklamasını oku

'Gezi’den Lice’ye Gençlik Barış Köprüsü'

Paylaş
Faruk Ayyıldız

GEZİ DİRENİŞİ DEVLET POLİTİKALARINA YANITTI

Türkiyeli bütün halkların ve ötekileştirilenlerin dâhil edilmediği bir barışın gerçekçi olmayacağını aktaran Öztürk, gerçekçi bir barışın halkların demokrasi taleplerinin karşılanmasıyla gerçekleşebileceğini aktardı. Devletin yıllardır sürdüğü tekçi, ataerkil ve homofobik politikaların Gezi ile başlayan Haziran ayaklanmasında işlevsiz hale getirildiğini gördüklerini vurgulayan Öztürk, “Halklar kurdukları barikatlarda omuz omuza verdi” dedi.

KÜRTLERİN TALEPLERİNİ KABUL EDİN

“Gezi’de özgürlük mücadelesi veren gençler olarak, barışın kalıcı hale gelmesi için AKP’nin somut adımlar atmasını ve Kürt halkının taleplerini kabul etmesini zorunluluk olarak görüyoruz” sözlerini kullanan Öztürk, barış talebine gayriciddî yaklaşımlarda bulunan iktidarın tavrını kınadıklarını belirtti. Barış için gençlik dayanışması olarak, bulunduğumuz her yeri direniş alanına çevireceklerini söyleyen Öztürk, ötekileştirilen ve ezilen tüm toplumsal kesimleri mücadeleyi yükseltmeye çağırdı. (Diyarbakır/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

Ek protokol istiyorlar

SONRAKİ HABER

Akdeniz'de Libya açıklarında mültecileri taşıyan bot battı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa