19 Eylül 2013 16:08

Olimpiyat harcamaları nereye gitti?

CHP Kırklareli Milletvekili Turgut Dibek, Başbakan Erdoğan’a, olimpiyat bütçesinin nasıl ve nerelere harcandığını sordu.Dibek, Başbakan’ın yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığına sunduğu soru önergesinde, “Olimpiyatlar için oluşturulan bütçe ve harcamalar ile harcamayı yapanlar hakkındaki iddialar kamuoyunca tartışı

Olimpiyat harcamaları nereye gitti?
Paylaş

CHP Kırklareli Milletvekili Turgut Dibek, Başbakan Erdoğan’a, olimpiyat bütçesinin nasıl ve nerelere harcandığını sordu.
Dibek, Başbakan’ın yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığına sunduğu soru önergesinde, “Olimpiyatlar için oluşturulan bütçe ve harcamalar ile harcamayı yapanlar hakkındaki iddialar kamuoyunca tartışılmaktadır. Yalnızca Başbakan’ın uçak kirasına 915 bin TL ödeme yapılan olimpiyatlar için milyonlarca TL harcanmıştır. AKP’nin de reklamcısı olan Arter’in sahibi Erol Olçak’ın bu harcamanın başındaki insan olduğu ve aynı şahsın TRT’ye ciddi rakamda borcu olduğu ifade edilmektedir. Başbakan Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın kardeşi Mustafa Erdoğan da olimpiyat tanıtımında bulunmuştur” dedi. Olimpiyatların tanıtım bütçesinin ne kadar olduğunu öğrenmek isteyen Dibek’in soru önergesinde şu sorular yer aldı:
“Olimpiyatların tanıtım bütçesini kim, hangi sıfatla yönetmiştir?
Olimpiyat bütçesi nasıl ve nerelere harcanmıştır? (ANKA)

ÖNCEKİ HABER

Singapur’da şike operasyonu

SONRAKİ HABER

Hatay'da demir çelik fabrikasında patlama, ölen ya da yaralanan olmadı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa